Bak Bakalım Blogumda Var mı?

24 Aralık 2018 Pazartesi

Organique Eternal Gold Şekerli Vücut Peelingi & Organique Ölü Deniz Çamurlu Sabun


Hepinize mutlu haftalar…
Yıllardır birçok başarıya imza atan ve aslında hep bizimle olan, son dönemlerde ise yepyeni ürünlerini bizlerin beğenisine sunan Organique markasına ait 2 ürün deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım bugün.

Gördüğünüz gibi çok şık bir paket içerisinde ulaşan ürünler, cildimizi şımartmanın yanısıra beni de birazcık şımartan bir paket oldu. Bu güzel jest için markaya ayrıca teşekkür ediyorum.


Organique markasının daha önce denediğim ürünleri bulunuyor. Bunlardan Peel Off Yosun Maskesi ve Eternal Gold Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi paylaşımlarımı, ürün başlıklarına tıklayarak okuyabilirsiniz.


Bugün ise markanın Eternal Gold serisinde yer alan Şekerli Vücut Peelingi peeling ve Ölü Deniz Çamurlu Sabun.

11 Aralık 2018 Salı

Pastel Terracotta Farlar

Makyaj ürünleri arasında en en en çok sevdiğim ürünler; göz farları. Tekli farların yanısıra çoklu ve hatta paletler hepsi de beni benden alıyor resmen. Çok fazla tercih etmediğim renkler de olsa kozmetik dolabımda her renkten oluşan far koleksiyonumu görmeniz mümkün. Aynı zamanda, mat, ışıltılı, terracotta vs. yapıda farlar derken, ne ararsanız hepsi mevcut :)
Bir süre önce Pastel online satış sitesinde indirim olduğunu gördüğümde hemen siteyi incelemeye koyuldum. Elbette öncelikli olarak, göz farlarını bir bir değerlendirmeye ve sepetime eklemeye başladım. Aynı alışveriş sırasında pek çok ürün aldım elbette ancak bugün, hala satış sitesinde bazı renklerini bulabileceğiniz ürünler varken, markanın terracotta serisinden en beğendiğim ve satın aldığım göz farlarını sizlerle paylaşacağım.

10 Aralık 2018 Pazartesi

Max Factor Honey Lacquer Lipgloss-Floral Ruby


Aralık ayına girdiğimizde hemen hepimizi saran yılbaşı heyecanı, birçok alanda bizleri, özellikle kırmızı tonlara daha bir yakınlaştırıyor. Sizler de benim gibi düşünenlerdenseniz bu yazım sizi de ilgilendiriyor demektir.

7 Aralık 2018 Cuma

FOREO LUNA MİNİ 2 ile Seyahatlerde de Cilt Bakımı Rutininizi Aksatmayın


Ne yazık ki sizlerle çok azını paylaşabildiğim seyahatlerimiz; ailece yaptığımız, müthiş keyif ve enerji veren etkinlik oluyor bizim için. Yaptığımız bu yurtiçi-yurtdışı seyahatler; hem ufkumuzu genişletiyor, hem doyumsuz bir merak ögesi, hem de unutulmaz anılar biriktirmemizi sağlıyor. Fırsat buldukça yeni yerler görme arzusunun verdiği coşkuyla yaptığımız kaçamaklar, henüz 2 aylıkken bizimle seyahat etmeye başlayan kızımla da açıkçası inanılmaz eğlenceli. 

 

Ara ara sizlerle, seyahate çıkarken yanıma aldığım kozmetik ve bakım ürünlerini paylaştığımı hatırlıyorum. Özellikle de “sırt çantamızı alıp gitme” mantığıyla hareket ettiğimizden, yanıma aldığım ürünlerin, az yer kaplaması için seyahat ve mini boylarını tercih ediyordum.

5 Aralık 2018 Çarşamba

Caudalie El ve Tırnak Bakım Kremi & Caudalie Nemlendirici Dudak Bakım Kremi

Soğuk havaların iyice yüzünü gösterdiği şu günlerde, cilt bakımının yanısıra el ve dudak bakımına da özel önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yaz-kış sudan çıkmayan ellerimizin ve her koşuldan kolayca etkilenen dudaklarımızın, bir de soğuk havalar nedeniyle kuruması ve hatta çatlaması, sağlıksız olduğu gibi bakımsız da görünmeye sebep oluyor.

Bu anlamda son günlerde sürekli kullandığım 2 üründen bahsetmek istiyorum. Seçtiğim bu ürünler, üzüm bağlarının kalbinden gelerek vücut bulan ve binbir özen verilerek hazırlanan ürünleriyle Caudalie markasından.

caudalie, blog, blogger, el kremi, lip balm, dudak balmı, sihirlimavi


4 Aralık 2018 Salı

Taze Bittiler - 96

Yeni yıla girmeye günleri saymaya başlamışken eldekileri tüketmeye devam ediyorum. Eldekileri bitirip, merak ettiğim birçok ürünü deneme isteği had safhada. Bir liste hazırladım; yeni yılda pek çok yeni marka ve ürünü kullanma arzusundayım.

Pek dolu dolu olmasa da, bu ay, kozmetik ağırlıklı ürün bitirmek beni mutlu etti. Zira kozmetik ürünüm de bir hayli fazla hemen hepimizde olduğu gibi. Bakalım geçtiğimiz Kasım ayında hangi ürünlerle vedalaşmışım.

3 Aralık 2018 Pazartesi

Kontrol Yayıncılık- 6 Yaş ve Üzeri İşitsel Dikkat Seti

Zamanın hızına yetişmek pek mümkün değil. Daha dün kucağımdaki miniğim hızla büyüyor; büyüdükçe eğitim anlamında daha profesyonel ve evde daha verimli olabilmek adına sürekli yayınları takip etmeye ve eğitici-öğretici setleri edinmeye çalışıyoruz. 

Hem eğlendiren, hem de öğreten yayınlar ise öncelikli tercihimiz. Bir koca seti devirdikten sonra, görsel anlamda çok daha iyi olduğunu gözlemlediğimiz kızımız için bu kez işitsel anlamda da gelişmesine yardımcı olabilmesi adına farklı setler aramaya başladım. Kontrol Yayıncılık'ın 6-9 yaş İşitsel Dikkat Seti ise yeni edindiğimiz bir set oldu.
işitsel eğitim seti, eğitim, eğitim seti, kontrol yayıncılık, kitap, blog, blogger

2 Aralık 2018 Pazar

İzledim: Müslüm

Hayat, her anlamda sürprizlerle dolu...

Milyonları peşinden sürükleyen ve çok farklı bir hayran kitlesine sahip; aynı zamanda (birkaç şarkı dışında) hiç de sevmediğim bir müzik türü olan arabesk müziğin önde gelen isimlerinden Müslüm Gürses'i, filmini izledikten sonra tanımak, "Sezar'ı hakkını Sezar'a teslim etmek" oldu. Anladım ki, O'nun müziği; yaşadıklarının meyvesiymiş...

1 Aralık 2018 Cumartesi

Tiyatro: Küllerin Arasından

Geçen haftasonu, çok çok sevdiğim ve yaşam enerjisine, oyunculuğuna hayran olduğum çok sevgili Haldun Dormen'in "Küllerin Arasından" gösterisini izledim.