Bak Bakalım Blogumda Var mı?

26 Kasım 2018 Pazartesi

FashionMia'dan Çanta Modelleri


Hemen hergün kıyafetime uygun çanta kullanmayı seviyorum. Hem renkli hem de farklı modellerde çantalar kullanmak herdaim tercihim.
Geçenlerde püsküllü bir çanta ararken Fashionmia sitesine denk geldim. Hem uygun fiyatlı hem de her zevke hitap eden çantalar bu sitede mevcut. Fiyat konusunda da zaten uygun olan sitede “cheap bags” modellerini de bir inceleyeyim dedim. Tam da aradığım gibi çantayı gördüğümde ise hemen alışveriş sepetime ekleyiverdim.

16 Kasım 2018 Cuma

Snowboard Nedir- Nasıl Yapılır


Bembeyaz karlarla bir araya gelmenin en keyifli aracılarından birisi olan snowboard, yaz mevsiminde sörf yapanların, kış mevsiminde sıkılmaları sonucu ortaya çıkıveren bir spor dalıdır. Her ne kadar kayak ve snowboard aynı gibi gözükse de aralarında ciddi farklılıklar vardır. Bakıldığında aralarındaki benzerliğin kayak ve snowboard fiyatları ve malzemelerin benzerliğinden kaynaklandığı söylenebilir. Snowboard malzemeleri kıyafetler açısından kayak malzemeleri ile benzerlik gösterse de ikisinde kullanılan ‘boardlar arasında farklılıklar vardır. 

İLGİNÇ PUF TASARIMLARI


Puflar hem rahatlıkları ile hem de ilgin tasarımları ile herkesin beğenisini toplamayı başarırlar. Yorucu bir günün sonunda ayaklarınızı pufa uzatarak kahvenizi yudumlamanın keyfi başka nerde olabilir ki? Puflar hem rahatlık hem de dekor için fazlasıyla rağbet görmektedir. Konu dekorasyon olunca pufların pek çok çeşidi ortaya çıkıyor. Hem rahatlığı hem de her ortama uyum sağlaması ile akla gelen ilk puf modeli ‘Armut Koltuklar’ oluyor.
Armut koltukları işyerinizde, evinizde, salonunuzda, balkonunuzda, çok odanızda kısacası hemen hemen her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Renkli ve desenli kumaşları ile her ortama uyum sağlayabilen armut koltuklar üstelik çok rahat. Armut koltuklar vücudun şeklini aldığı için ofislerde ve çalışma alanlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Rahat bir çalışma ortamı yaratmak isteyen işveren ofise yerleştireceği birkaç armut koltuk ile çalışanlarına verdiği önemi de göstermiş olur. Çalışanların rahatlığı iş verimini de etkileyeceği için armut koltuklar iyi bir seçim olacaktır. Peki, puflarda kullanılan farklı desenleri nasıl dekore edebilirsiniz? Gelin birde onları inceleyelim.
Son birkaç yıldır tüm mobilyalarda etkisini gördüğümüz chesterfield çılgınlığı puflara da yansımış durumda. Chesterfield koltukları ile kullanacağınız puflar ortama sofistike bir hava katacaktır. Koltuklar en çok evlerde tercih edilse de büyük ofislerde de konforlu koltuklar görmek mümkün. Bu nedenle ofisinizde de chesterfield koltuk ve puf kombini yakalayabilirsiniz. Hem ziyarete gelen müşterileriniz hem de çalışanlarınız ofisin şık dekorasyonundan etkilenecektir. Özellikle deri kumaş ile kaplı koltuklar ve puflar hem ofislere hem de evlere çok yakışacaktır. Modern tarzda döşenen salonlar da bu sofistike deseni puflar kullanarak ortamın havasını değiştirebilirsiniz.
Deri ve sofistike desenlerden hoşlanmıyorsanız tarzınız daha çok pelüş kumaşlara yakınsa sizin içinde bir önerimiz var. Pelüş kumaşları daha çok halılarda, şallarda, battaniyelerde görmeye alışkınız. Fakat pelüş kumaşlar artık o kadar çok talep görmeye başladı ki hemen her alanda kullanılabilir duruma geldi. Artık pelüş kumaş ile kaplanmış pek çok puf görmek mümkün. Daha samimi ve sıcak bir ortam yaratmak istiyorsanız pelüş kumaş ile kaplanmış puflar sizin için en ideal puf çeşidi olacaktır. İstediğiniz her renkte pelüş puflara ulaşabilirsiniz. Bu pelüş pufları diğer tüm puflar gibi hem evinizin her yerinde hem de ofisinizde kullanabilirsiniz. Renkli pelüş pufları ofisinize daha cıvıl cıvıl ve samimi bir hava katacaktır. Ayrıca evinizde kullanacağınız pelüş puflar ile çok romantik bir ortam sağlayabilirsiniz.
Son olarak hem dekoratif hem de çok pratik bir puf çeşidinden bahsedeceğiz. Bunlar sandıklı puflar. Sandıklı puflar hem size saklama alanları yaratır hem de çok şık bir dekor elde etmenizi sağlar. Özellikle saklama alanı az olan ofislerde ekstra saklama alanınız ihtiyacınızı bu sandıklı puflar ile karşılayabilirsiniz. 

Güneş Paneli Çalışma Prensibi


Günümüzün en popüler yenilenebilir enerji kaynaklarından birisi olan güneş enerjisi hem çevre dostu, hem ekonomik hem de sonsuz kullanım ömrüne sahip olması gibi birçok avantaja sahip. Güneş panelleri ile elektrik üretimi, ısınma ihtiyacının giderimi, tarımsal alanlarda sulama sistemlerinde kullanım oldukça geniş bir kullanım alanı sunar. 

15 Kasım 2018 Perşembe

SONBAHAR AYLARINDA RETRO GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ TRENDİ
Retro gözlükler, bir akım olarak, sonbahara damgasını vuracaktır. Geçmişin izlerini taşıyan bu akım ile büyükannenizin veya büyükbabanızın sandıklarını kontrol etme zamanının geldiğini düşünebilirsiniz. Mevsimlik çizgilerde ve sonbaharın desenlerinde retro model hareketinin izlerini göreceksiniz. Evinizde yer almış dantellerde ve geçmişte oluşturduğunuz tüm çiçek desenlerinde retro çizgilerini görmek sizi şaşırtmayacaktır. Bu akımın esintileri sonbahar modasının da sokaklarda yer alması ile hem giysilerde hem güneş gözlüklerinde yer alarak geçmişe zaman yolculuğu yaptığınız hissine kapılabilirsiniz.

7 Kasım 2018 Çarşamba

Gabrini Photo Finish Foundation Primer Base

İyi bir cilt bakımının ardından, cildin ve makyajın daha canlı, daha kalıcı görünmesini sağlamak adına makyaj bazı kullanmak şart. Makyaj öncesi bu hazırlık sayesinde gün boyu sağlıklı bir görünüme kavuşturan bu ürün pek çok markada mevcut.


Geçen hafta Gabrini'den gönderilen makyaj bazını yeterince deneyimlediğimi düşünüyorum, şimdi ise deneyimlerimi sizlerle paylaşma zamanı... 
Öncelikle, siyah ve beyaz uyumuna çok bayıldığımı söylemeliyim. Kaliteli ve işlevsel bir ambalaja sahip olması, ürünün kullanımını da kolaylaştırıyor. 30 ml.lik tüp formdaki ambalajın uç kısmı sayesinde üründen istediğiniz kadar alabiliyorsunuz. (Ürünün uç kısmını çekmediğimi, şimdi farkettim :)))   )

5 Kasım 2018 Pazartesi

Taze Bittiler- 95

Yeni bir aya girdiysek önceki aya ait bitirdiklerimi de sizlerle paylaşma zamanı gelmiş demektir. Geçtiğimiz ay, daha çok, bakım ürünleriyle vedalaşmış olsam da 2 kozmetik ürününü de araya sıkıştırmışım, ne güzel diyerek hemen bitirdiğim ürünlere geçeyim istiyorum.

2 Kasım 2018 Cuma

Sihirlimavi Geziyor: Karadağ-Kotor (Mayıs-2018)

Ofiste ve evde geçirdiğim yoğun günlerin ardından biraz nefes almak için blogumdayım şimdi. Ne yazayım, bugün sizlerle ne paylaşayım diye düşünürken, biraz anılarımı da tazeleyeyim düşüncesiyle bir gezi yazısı olmasını istedim belli bir ara sonrası. E madem gezi yazısı paylaşıyorum; Karadağ-Budva yazımın ardından gezide aynı güne sıkıştırdığımız Kotor'u anlatayım size benim gözümden...