Bak Bakalım Blogumda Var mı?

20 Haziran 2018 Çarşamba

Gabrini Derma Make Up Cover Porcelain Make Up SPF15

İyi bir makyajın temeli cilt bakımının ardından, iyi bir ten ürünü kullanmaktan geçer. Pürüzsüz görünümlü bir cilt elde etmek ise renkli kozmetik ürünleri arasında kapatıcı özelliği fazla olan kapatıcı ve fondöten yardımıyla olur.

Birkaç yıl öncesine kadar porselen makyajlar, daha çok gelin makyajında ya da özel davetler için yapılan makyajlarda kullanılırken şimdilerde günlük makyajda bile kullanılır oldu. Bu anlamda, pek çok kozmetik ürününe kolaylıkla ulaşır, bu şekilde daha sık makyaj yapar olduk.

Özellikle de benim gibi cildinizde güneş lekeleri bulunuyorsa, kapatıcı özelliği yüksek ten ürünleri kullanmak biraz zaruri. En azından kendimi daha iyi hissetmek için, bu tarz ürünlerin sürekli elimin altında olmasını isterim. 

Bu anlamda, gün geçtikçe ürün skalasını genişleten ve yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettiren Gabrini markasına ait fondötenlerini denedim.

19 Haziran 2018 Salı

Yazlık Kız Çocuk Ayakkabısı

Bayram aslında çocuklara geliyor :) Onların mutlulukları, neşeleri, masumiyetleri daim olsun...

Bir süre önce Newchic sitesinden aldığım ayakkabılarıyla bayrama merhaba dedi ufaklık. Elbisesinin rengiyle, ayakkabıdaki renk tonunu tutturabilir miyim düşüncesiyle biraz da tedirgin olarak seçtiğim ayakkabı, elbiseyle birebir renkte olunca çok sevindim tabii. 

11 Haziran 2018 Pazartesi

Taze Bittiler - 90

Geldik Mayıs ayında bitirdiğim kozmetiğe dair ürünlere... Bu arada başlığa baktım da, şaka maka 90 aydır bitirdiğim ürünleri yazıyorum. Geçen gün de aklıma geldi; bu yılın başından beri bitirdiğim ürünleri biriktirseydim dedim ama sonrasında ev çöpe döner düşüncesiyle vazgeçtim. Belki, buna benzer bir şekilde, yılbaşında 1 yıllık tüketim raporumu sizlerle paylaşabilirim ;)

Mayıs ayında neler mi bitti?

10 Haziran 2018 Pazar

Meksika Fasulyeli Salata

Bugün, inanılmaz pratik ve bir o kadar da lezzetli bir tarif paylaşacağım sizlerle. Özellikle, Ramazan ayında, iftar sofralarınızda hem lezzetli hem doyurucu hem de besleyici olan bu salata, fazla vaktinizi almadan yapabileceğiniz ve deneyenlerden tam not alacak iyi bir alternatif...

6 Haziran 2018 Çarşamba

Puantiyeli Bluz & Çiçekli Küpe

Puantiye, bence asla modası geçmeyecek bir desen. Mevsimi yok, zamanı yok; en önemlisi her tarzda şık olmanız garanti. Küçük-büyük puantiye desenli pek çok kıyafetim oldu bugüne kadar ve vazgeçmem de pek mümkün görünmüyor. Geçtiğimiz ay, Newchic sitesinde bu puantiyeli bluzu gördüğümde de hemen sepete attığım doğrudur :) Ama keşke siparişimle ilgili o sorun olmasaydı...

5 Haziran 2018 Salı

Cecile Ürünleri Hakkında...

Sevgili Ümran'ın #iyikiannemecekmisim etkinliğindeki sürprizlerden biri de Cecile markasına aitti. Zarif bir kutu içerisinde gönderilen fondöten, palet ve glossu hemen denemeye başladım.

2 Haziran 2018 Cumartesi

Egos Saç Bakım Ürünleri

Çok şükür ki, düzenli saç bakımı anlamında; haftada bir kez bakım yağı uygulamanın dışında, ekstra bakım yapma gereği duymuyorum. Bunun dışında, ısıl işlemden de mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışıyor, bunun yerine çeşitli saç şekillendirici ürünlerle yetinmeyi tercih ediyorum.

Son dönemlerde kullandığım saça dair bakım ürünlerim Egos'tan. 2 farklı etkinlik sayesinde tanışmış olduğum ürünleri hep birlikte inceleyelim mi?