Bak Bakalım Blogumda Var mı?

30 Kasım 2017 Perşembe

Baza Kullanımı ve Baza ModelleriYatak odalarında yer almakta olan bazalar yatak odaları için oldukça önemli rol oynayan eşyalar arasındadır. Odadaki gereksiz eşya kullanımını neredeyse minimuma indiren ve yeni yatak odası takımı alırken en çok dikkat ettiğimiz olgudur. Hatta takımın içinde bazanın olması tercihimizi doğrudan doğruya değiştirebilecek bir durumdur. Gerek oda standartlarının küçülmesi gerek yer tasarrufu gerekse daha şık görünümü bizler için her zaman tercih sebebi olmuştur. Oda dekorasyonlarındaki avantajları ve yerleştirme kolaylığı baza kullanımının en büyük avantajlarındandır.  Baza modellerinin öne çıkan en güzel özellikleri depolama alanı fazlalığı ve kullanım kolaylığıdır. Baza olmayan yatak kullandığımızda çok fazla eşya saklama imkânımız olmuyor. Yatağın altında boşluk olsa dahi bu tarz yataklar düzenli eşya yerleştirme imkânı sağlayamıyor. Ufak tefek eşyalar dağınık halde yerleştirilebiliyor. Oysa bazalar tam olarak bu noktada imdadımıza yetişerek ihtiyacımızı karşılayabiliyor. Yeni üretilen baza modelleri sayesinde fazla eşyaları saklayabiliyor ve baza altlarını alternatif eşya yerleştirme alanı olarak kullanabiliyoruz. Kış aylarında yedek yorgan ve yastıkları ya da yazın kullanılan eşyaları yerleştirebiliyorken yazın kış aylarında kullanılan eşyaları saklayabiliyoruz. Ayrıca yedek çarşafları ve nevresimleri kalabalık oluşturmadan baza altlarında muhafaza edebiliyoruz.

27 Kasım 2017 Pazartesi

Çift Fonksiyonlu Derin Dondurucu

                                                       

İlk önce çift fonksiyonlu derin dondurucunun ne demek olduğu ile başlayalım, zira ilk duyduğumda ne anlama geldiğini ben de anlayamamıştım. Klasik derin dondurucular sadece “derin dondurma” yapıyor, yani içlerindeki tüm gıda ve besinleri -16 / -24 arasındaki bir sıcaklıkta depoluyor. Bunun avantajı, bu sıcaklıkta hemen tüm besinlerin kullanım ömürlerinin son derece uzun olması. Yani yazın dondurduğunuz bir gıdayı, kışın ilk günkü tazeliği ile tüketebiliyorsunuz. Ancak derin dondurma uzun süreli bir çözüm ve kısa sürede tüketmeniz gereken gıdalar için yeterince pratik değil. Aynı şekilde, su oranı yüksek besinler (karpuz, üzüm, vs.) derin dondurma işlemi için pek uygun değil, zira içlerindeki su kristalleşiyor ve gıdanın lezzeti bundan etkileniyor. Bu türden gıdalar için derin dondurucu değil, “soğutucu” kullanmak gerekiyor.

İşte çift fonksiyonlu derin dondurucu modelleri, tam olarak bu işe yarıyor. İstediğiniz zaman soğutma, istediğiniz zaman da derin dondurma yapıyorlar. Bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla her besin türü ve her depolama amacı için uygunlar. Ancak, piyasada kaliteli bir çift fonksiyonlu derin dondurucu modeli bulmak oldukça zor. İşte bu nedenle uzun araştırmalardan sonra Uğur Soğutma’ya ait UED 7246 DTK modelinde karar kıldım. Uğur Soğutma’nın bu sektörde 60 yılı aşkın bir deneyimi var ve gerçeği söylemek gerekirse, kayda değer bir rakibi de bulunmuyor. Nitekim UED 7246 DTK’yı birkaç aydan bu yana kullanıyorum ve son derece memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Her şeyden önce, bu bir dikey derin dondurucu model. Yani görünüm ve kullanım olarak klasik buzdolaplarına benziyor. 261 litre brüt iç hacmi var ve en kalabalık aileler için bile fazlasıyla yeterli. Derin dondurma, soğutma ve sıfır derecede saklama özellikleri bulunuyor. Besinlerinizi kullanılan moda göre +3 / -24 sıcaklık aralığında depolayabiliyorsunuz. No frost özelliğine sahip olan çift fonksiyonlu derin dondurucu, aynı zamanda A+ enerji sınıfına ait, yani çok az elektrik harcıyor. Ön kapağı üzerinde bir LED ekran var ve tüm ayarları (kapağını açmaya gerek kalmadan) bu ekranı kullanarak yapabiliyorsunuz. Ben Uğur Soğutma’nın çevrimiçi mağazasını kullanarak satın aldım (https://satis.ugur.com.tr/) ancak Türkiye çapındaki bayilerden de alabilirsiniz. Bir derin dondurucu almaya niyetliyseniz, çift fonksiyonlu bu modele muhakkak bir göz atmanızı öneriyorum, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Taze Bittiler- 84

Bu aralar zamanın hızına yetişmem gerçekten çok zor. Nasıl geçtiğini bile anlayamadan günler-haftalar kayıp gidiyor ellerimden. Hele bir de bir yılın daha sonuna geliyor oluşumuzun farkındalığı...

Neyse ki, hala yetişebilme azim ve çabamda sıkıntı yok ;) O halde geçtiğimiz Ekim ayında hangi ürünlerle vedalaşmışım, hep birlikte göz atalım mı?

24 Kasım 2017 Cuma

Kişiye Özel Hediyeler: Bumudurbudur.com'da...

Sevgili Lerzan'ın #lerzankaradanlı29ekim3yasinda etkinlik sponsorlarından Bumudurbudur.com, bugünkü yazımın konusu olsun.

Sana Kapak Olsun online satış sitesinin yeni girişimi olan Bumudurbudur.com, kişiye özel hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz yepyeni bir site.

Anahtarlık, kalem, kupa, defter, fotoğraf çerçevesi, saat gibi onlarca çeşit hediye alternatifini, daha kişisel bir hale getirmek üzere yola çıkan firma, sayfasındaki hazır ürünlerin yanısıra "Kendin tasarla" bölümüyle "hediyelik ürün" alternatifini daha da özel kılıyor.


22 Kasım 2017 Çarşamba

Rosegal Aksesuar Alışverişim

Rosegal, son zamanlarda sıklıkla ziyaret ettiğim, tarzını beğendiğim bir yabancı alışveriş sitesi. Birkaç hafta önce siteden 2 kez sipariş verdim ve her ikisi de sorunsuz bir şekilde ulaştı. Alışverişlerimin aksesuar kısmıyla başlayalım mı?

20 Kasım 2017 Pazartesi

Kırmızı Deri Ceket

Birkaç hafta önce, uzun zamandır mola vermek zorunda kaldığımız yurtdışı seyahatlerimizden birini gerçekleştirebildik. İnanılmaz keyifli ve ailecek çok eğlenceli geçirdiğimiz seyahatimizden detayları (umarım) en kısa sürede sizlerle paylaşacağım. Ancak, öncesinde, bu seyahatimdeki kombinlerimden birini sizlerle paylaşmak istiyorum.

15 Kasım 2017 Çarşamba

Yazdan Kalma: Kalem Elbise

Farkında mısınız, son yıllarda bahar mevsimlerini tam anlamıyla yaşayamıyoruz. Bir bakmışız yaz ya da kış mevsimleri bize "Merhaba" deyivermiş.

Geçiş döneminde elbise üzeri bir mont ve bot kombinine bayılıyorum. Bugünkü kombin önerim de bu yönde olacak.

13 Kasım 2017 Pazartesi

12 Kasım 2017 Pazar

Wishlist: Dresslily

Son dönemlerde, yurtiçi ve yurtdışında, hemen her platformda çılgın indirimleri görüyorken, buna kayıtsız kalmak imkansız gibi. Mutlaka siteleri inceliyor ve beğendiğim bir şey var mı diye bakıyorum birkaç gündür. Dresslily sitesinde, beğendiğim ürünlerden oluşan bir Wishlist hazırladım, bakalım sizler de beğenecek misiniz?
Kol, yaka ve etek kısımları yumuşacık tüylü detayı olan bu beyaz ve gayet şık ceket bugünlerde harika bir üst olmaz mı? Fiyatını görünce inanamayacaksınız.