Bak Bakalım Blogumda Var mı?

10 Temmuz 2015 Cuma

Sokak Ahalisinden Mini Bir Rica İletecegim(Bu Bir Yardim Duyurusudur)

Sevgili blogger arkadaşım Dilekçe'nin önceki gün yayınladığı duyurusunu ben de blogumda yayınlayarak sizlerle paylaşmak istiyorum.

Elbette paylaştıkça çoğalır güzellikler ve elbette yapılan bu iyilikler bize birgün geri döner. Elimizden geleni yapacağımızdan kuşkum yok ;)

"Hemen şu soruyla yazıma başlamak istiyorum, kapıların önüne bir kap su koyuyoruz değil mi? :)

Nasılsınız? Ramazanla aranız nasıl? Peki ya hafta başından beri bastıran sıcakla?Ramazan iyi hoş da, benim sıcakla hiç aram yok :(

Bugün çok kısa bir şekilde dikkatimi çeken iki yardım isteğinden bahsetmek istedim size.Blog yazmaya başladıktan sonra gördüğüm en güzel şey, bir sürü duyarlı insaın blogger olmasıydı.Baharda yaptığımız etkinlikten de yeterince anlaşıldı bu zaten :)

Şimdi sizden çocuklar değil de köpekler için yardım istiyorum :) Onlar da bu dünyanın en güzel parçalarından,olmazsa olmazlarından değil mi sizce de? Şahsen bence hayvanlar iyi ki var. Ne vakit streslensem bir hayvanla az biraz hasbihal etmem beni sakinleştiriyor :) ( Yok yahu,hayvanlara fısıldadığım filan yoksadece azıcık başlarını okşuyorum. Yani henüz kafayı sıyırmadım müsterih olalım :) Bahsetmek istediğim ilk yardım talebi, Beylikdüzü Hayvan Barınağından. Barınaktaki felçli köpeklerin ihtiyaçları normal köpeklere göre daha masraflı oluyor, tahmin edersiniz.Bu görseldeki köpekler aklıma nasıl kazındıysa etkisinden hala kurtulamadım...
Dünyaya sığamıyoruz değil mi?Hele de bu daralların içinde bize benzemeyene hiç tahammül kalmadı. Öyle ki bazen insanlıktan çıkıp pek de açıklayamayacağım hallere bürünen insanlar var. Bu köpekleri bir şekilde ezerek, hırpalayarak, döverek felç bırakanlardan bahsediyorum. "Keşke ölseydim" diyorlar mıdır acep? Neyse... Bu güzelliklerin sizin yardımınıza ihtiyacı var. Öyle pahalı ihtiyaçları da yok aslında. İlan metnini sizin için kopyaladım.

İstanbul Beylikdüzü Barınağında ayağa kalkamayan felçli canlar için çarşafa, düz yastıklara, havluya, hasta bezine, ıslak beze ve rulo selpaklara yani kısacası bakım, temizlik ürünlerine ihtiyaç var. Tabi bunların yanında özellikle de sevgiye ihtiyaçları var. Birilerinin onların yanına gidip sevgilerini göstermesi ayrı önem taşıyor. 

Bu ilanın sahibi Deniz Hanım'a şu numaradan ulaşabilirsiniz: 0535 562 02 87 eğer minik de olsa bir katkı yapmak isterseniz :)

Hele hele bu sıcaklarda eli ayağı tutan biz insanlar böyleysek bu köpekleri düşünemiyorum bile. Barınak gönüllülerine sonsuz teşekkürler...
 
Mamaya boğulmuş bu minik Kurtköy'den selam yolluyor size. İkinci ilan bireysel başlatılıp kocaman bir gönüllü etkinliğine dönüşmüş bir besleme ilanı. Kurtköy Patileri isimli bir sayfa var Facebookta.Kendilerine ulaşmak için lütfen tık tık.

İstanbul'da şehir dışına terkedilen köpekleri duymayanınız kaldı mı? Bir saniye hemen hatırlatayım iki videoyla;

https://youtu.be/6XFoI9KeuN8

https://youtu.be/2WkY23mD4h0

Ne kadar kötüyüz değil mi? Ne kadar kararmış kalplerimiz... Düşünsenize bir iftar soframızda hunharca karnımızı doyururken dışarıda ne kadar aç canlı var.

Bu manzaralar yurdun dört bir yanında aslında. Ben Kurtköy Patilerini tesadüfen keşfettim. Her pazar harika bir etkinliğe imza atıp, İstanbul'dan kalkıp gidip o canları besliyorlar.. Dilsizler ama bir düşünsenize konuşabilseler kimbilir nasıl teşekkür ederler.. Bu beslemelere minik de olsun bir katkı yapabilirsiniz.
0 542 601 85 12 bu numaradan etkinliğin koordinatörü Murat Cem Yetkin'e ulaşıp nasıl yardım edebileceğinizi danışabilirsiniz. Mama dışı bir ihtiyaçları var mı sorabilirsiniz. Para kabul ediyorlar mı bilmiyorum ancak temizmama.com adresinden Murat beye mama yollayabilirsiniz üstelik de mama fiyatları oldukça uygun cidden sitede.

Neticede hepimiz bu hayvanlara en azından bunları borçluyuz.


Hiçbir şey yapamıyorsak en azından paylaşabiliriz değil mi? Neticede paylaştıkça çoğalmaz mı tüm güzellikler? Duyarlı davranacak olan herkese bu dilsizler adına benden kocamaaaannnnnnnnnnnn bir teşekkür şimdiden.

Yapılan iyiliklerin karşımıza nerede çıkacağını kim bilebilir ki? Belki bir hastalıkta belki bir sınavda belki de ne bileyim sevdiklerimizle sınandığımız bir imtihanda...

Son olarak da, kapıların önüne bir kap su koyuyoruz değil mi? :D

20 yorum:

 1. Köpekleri ve diğer hayvanları oldum olası seviyordum. Evime köpek aldıktan sonra bu sevgi daha da katlandı. Dışarıda bu şekilde bir köpek gördüğüm zaman içim parçalanıyor. Mahalledeki kedi köpeklere elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Düzenli bir gelirim olduğu zaman bu tarz organizasyonlara katılmak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O bile yeterli aslında, keşke herkes duyarlı olabilse...

   Sil
 2. Nasıl tatlı bir kadınsın sen! Çok teşekkür ederim. Üzülerek gördüm ki, ne yazık ki benim blogumda fazla kimseye ulaşmadı bu yazı. Fakat eminim senin blogunda daha çok kişi duyacak bu sesi.. Diliyorum faydamız olur bir nebze de olsa.

  Gerçekten çok teşekkür ederim. Bağış kadar paylaşım da ses getiriyor keşke herkes senin kadar ve bu yazıya destek verenler kadar duyarlı olabilse.. Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olur mu? Mutlaka birileri okumuş ve hatta yardımlarını yapmıştır bile çoktan.
   Asıl duyarlı olan, bizleri bu konuda bilgilerndiren sensin, çok çok teşekkürler :))

   Sil
  2. Yazı tabi ki ulaştı bir kısım duyarlı insana başta sen olmak üzere ama daha çok rağbet olsun isterdi gönül. Çok teşekkür ederim sana cidden. Paylaşmak çok fazla yaymak bence bu tarz etkinliklerde şarttı ve sen bunu yaptın. Eline koluna sağlık ne diyeyim güzel anne :)

   Sil
  3. O zaman seni daha da sevindirecek haberlerim olsun; ben duyurumu sosyal medya hesaplarımda da yaptıktan sonra, yayınım bazı kişiler tarafından kendi hesaplarında paylaşıldı ;)

   Sil
  4. Henüz gördüm bu yorumu. Şu mübarek günlerde önemseyip de paylaşan herkese ALLAH RAZI OLSUN diyorum. Diliyorum yapılan iyilikler yollarına bir şekilde çıksın. Sana çok teşekkürler ki bunun için uğraştın, yazdın, paylaştın. Çok kıymetliydi benim adıma bu. İyi ki varsın :)

   Sil
  5. :)) Sen de canım benim, sen de...

   Sil
 3. Daha da duyarlı olsunlar inş. geceleri büyük köpekler gelip su içiyorlar kapı ününde seseliğn için de müzik gibi keşke mahalleme kadar gelemelerine gerek kalmasaydı ama mutluyum gündüz kediler yaklaştırmıyor onları ama onlar da gece gelip içiyor:))
  Koyduğumuz kapları toplayıcılar alıp ,alıp götürüyorlardı bahçede duran eski seramik evye yi içini sıvayarak su kabı yaptık şükür bir yıldır yerinde duruyor:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaplara ne karışıyorlar anlamıyorum. Halbuki o bizim için değersiz şeyler sayesinde ne canlar nefes alabiliyor :))

   Sil
 4. Kıyamam ben onlara :( Evimde şu an 3 sokak kedisi bahçede bir çok kedi besliyorum...Su ve mamalarını eksik etmemeye çalışıyorum. Yaşadığım ilçenin belediye başkanı sokak hayvanları konusunda çok duyarlıdır..Sahilimizde adım başı sokak köpekleriyle karşılaşabilirsiniz...Hepside mutludurlar..İnsanlara alışıklardır...Her işin başı SEVGİ.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle hayvansever yöneticilerin bulunması bu tarz çalışmalar için çok önemli. Ne şanslısınız...

   Sil
 5. çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık..
  http://microsoftteknolojileri.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 6. Yapılanlar ne kadar değerli. Bir bunlarla uğraşıp emek harcayanlar var bir de sokakta gördüğü kedi-köpeğe işkence edenler....Biz de bahçehih çeşitli köşelerine su koyuyoruz ama bu yapılanlar yanında lafı bile olmaz gibi geliyor bana

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O bile hayat kurtarıyor aslında, lafı olmaz dememek lazım :)

   Sil
 7. Çok güzel bir yazı olmuş hayvanlar bize Allahın emaneti emanete sahip çıkan herkese teşekkürler..

  YanıtlaSil
 8. Herkesin duyarlı olması lazım bu konuda (:

  YanıtlaSil

Adsız yorumlar yayınlanmayacaktır, teşekkürler...