Bak Bakalım Blogumda Var mı?

8 Temmuz 2015 Çarşamba

Guzellik Recetesi ile TedaviBotoks sadece daha genç görünmek için olduğu kadar pek çok rahatsızlıkta tedavi yöntemi olarak da kullanılmaya başlandı. Bunlardan en önde gelenleri    aşırı terlemeyi önlemek amacıyla bu uygulama genellikle terleyen bölgeye yapılarak gerçekleştirilmekte ve migren için bu yöntem kullanılmakta  Başa bir şey enjekte edilmesi kulağa ilk olarak çılgınca gelse de, estetik cerrahlar ve nörologlar  son yıllarda migren ağrıları için  kafa derisine Botoks enjeksiyonu yapmaktadırlar. Ayrıca günümüzde Migren Cerrahisi’nin tanısı için de botoks kullanılmaktadır.


 
Ortalamaya bakıldığında her 4-5 kadından 1'inde ve her 15 erkekten 1'inde migren rahatsızlığı görülmektedir. Migren ağrısı kişinin günlük hayatında ciddi sıkıntılara neden olabiliyor, hatta migren hastası mevcut günlük yaşantı rutinini akasatabiliyor. Migren ataklarının sıklaşmasıyla ve şiddeti kimi zaman ağrı kesicilerle de önlenemiyebiliyor.  Shambala Clinic Medikal Direktörü  Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.  Serdar Bora Bayraktaroğlu   öncelikle migren tedavilerinde yaşamı düzenleyici bazı önlemlerin alınması gerektiğini ve ağrı kesicilerle değil de  beslenme , uyku düzeni, stres atmak için spor yapılması gibi bazı detaylara dikkat edilerekyaşam kalitesini arttırılması migrenle savaşta daha iyi sonuçlar vereceğini belirtirken, son yıllarda migren tedavisinde yepyeni bir yöntem botoks uygulanmaya başlandığını bunun hastalara iyi geldiğini gözlemlediğini ekledi.
Op Dr Serdar Bora Bayraktaroğlu yurdumuzda sıklıkla görünen migren hastalığının botoks ile tedavi edilerek önemli ölçüde ağrının kontrol altına alındığını belirtirken, işlemin mutlaka konuda uzman bir hekim tarafından gerçekleşmesi gerektiğini de ekledi. Son yıllarda farklı meslek dallarında kişilerin hekim olmamalarına rağmen uygulamayı yapmasının kimi zaman ciddi sonuçlara neden olduğunu botoksun  pratik ve kolay bir yöntem olduğu kadar önem verilmesi gereken bir uygulama olduğuna dikkati çekti. 

12 yorum:

 1. ilk kez duyuyorum böyle bişi ve migrenim var benimde :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Annem için düşünüyorum.

   Sil
 2. Çok şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Botoksun meğer ne mucizeleri varmış.Güvenilir ellerden yardım alınması şart ama.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dimi? İyi bir uzmanla hayatı kaliteli yaşamak mümkün :)

   Sil
 3. Tıptaki gelişmeler bende hep hayranlık uyandırmıştır..

  YanıtlaSil
 4. Migrenim yok ama yakınlarımdan biliyorum inanılmaz fena bir şey...

  YanıtlaSil
 5. Benim de migrenim var ama çok şükür dünyayla ilişiğimi kesmeden atlatıyorum. İleri derecede migren hastaları için güzel bir habermiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aman aman migren çok kötü. Ve senin adına çok sevindim en azından o yoğun ağrıyı çekmiyormuşsun...

   Sil

Adsız yorumlar yayınlanmayacaktır, teşekkürler...