Bak Bakalım Blogumda Var mı?

25 Haziran 2015 Perşembe

Piknik’ ten Pratik Çözümler! Türkiye’de bir ilk!

Gıda Ambalajları Kategorisinin öncü markası Piknik, ürün portföyüne yeni eklediği ve Türkiye’de bir ilk olan “Bulyon Torbası” ile mutfaklara yenilik sunuyor.


Basından takip ettiğimiz «hazır bulyonlar MSG içerir, MSG ise sağlığa zararlıdır» şeklindeki haberler her geçen gün sağlıklı beslenme şekillerine yönelen tüketici sayısını arttırmakta, ev yapımı lezzetlere yönelim görülmektedir.


Bu nedenle hazır bulyonlar yerine evlerde kaynatılan et suları, kemik suları, tavuk suları, sebze suları ile bebeklerin-çocukların çorbaları, pilavlar lezzetlendirilmektedir. Kaynatılan bu karışımlar ise en fazla 2-3 gün içerisinde tüketilmek durumunda olup, bu nedenle kaynatma sonrası derin dondurucuda dondurma gereği oluşmaktadır. Dondurma işlemi esnasında gerektiğinde tamamını eritmeden parçalayabilmek için küçük kaplar kullanılmaya çalışılmaktadır. Bunun için ev hanımlarına pratik bir yöntem sunuyoruz;
6 yorum:

 1. Biz de buz torbasında yapıyorduk ama bu daha mantıklı sanki, iyi oldu öğrenmem :)

  YanıtlaSil
 2. oldukça kullanışlı teşekkürler hem size hem piknik'e:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşlevsel olması büyük avantaj ;)
   Sevgiler...

   Sil
 3. Buz torbası olarak çok pratik olduğundan ve yaz aylarında çok buz gerektiğinde yer kaplamadığından çok kullanırım ama bu ürün buz torbasından daha mı farklı acaba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denemediğim için net bişiy söyleyemem ama ev hanımları olarak büyük çoğunluğumuz, buz torbalarına koyarız et/tavuk sularını. Marka, bu ürünü çıkardıysa mutlaka bir farkı olmalı diye düşünüyorum...

   Sil

Adsız yorumlar yayınlanmayacaktır, teşekkürler...