Bak Bakalım Blogumda Var mı?

12 Nisan 2015 Pazar

Sinema: Kocan Kadar Konuş

 

Geçtiğimiz hafta TBS lansmanı sonrası eşimle buluşarak sinemaya gitme planımızı hayata geçirdik. Tercihimiz, Çanakkale Savaşı'nın anlatıldığı Son Mektup olacaktı ama lansmandaki ekipten bu filmin güzel olmadığı, "Kocan Kadar Konuş" filminin ise eğlenceli ve izlenebilir olduğu bilgisini alınca film tercihimizi değiştirdik.


30'lu yaşlarında ve kendisi hariç çevresindeki herkesin evlendirmek istediği kahramanımız Efsun'un, özellikle ailesinin baskısına dayanamayarak evliliğe sıcak bakmaya başladığı dönemde karşısına lise aşkı Sinan çıkar. Sinan'ı potansiyel "koca" olarak gören Efsun, başta ananesi ve teyzesi olmak üzere ailesindeki tüm kadınlardan "kadınlık" dersi almaya başlar.

Kitabını okumadım ama filme yansıyan senaryosunu açıkçası ben de eşim de beğenmedik. Filmdeki melodilerin ve 1-2 ufak sahnenin dışında romantik komedi adına beğenilecek bir film değildi ne yazık ki.

Filmi izledikten sonra, internette filmle ilgili olarak "çok eğlendim, gülmekten gözlerimden yaşlar geldi, inanılmaz komik, bugüne kadar izlediğim en güzel film" gibi yorumları, son dönemlerde yerli-yabancı kaliteli filmin pek çıkmamasına, dolayısıyla son dönem filmler arası karşılaştırma yapılarak yorumlanmasına ya da kaliteli-başarılı film izlenmemiş olmasına bağlıyorum ve tabii bu yorumlara da saygı duyuyorum.

Ezgi Mola'nın sempatikliği, Nevra Serezli'nin başarılı oyunculuğu ve çok sevdiğim Ebru Cündübeyoğlu sayesinde film biraz izlenebilir hale geliyor.

Sonuç olarak zayıf senaryolu, zayıf bir film. Son dönemlerde izlediğim yerli filmler arasında "Bana Masal Anlatma" filmi, açık ara önde hala...

Mutlu pazarlar...

*Dipnot, Afiş, internetten alıntıdır.
14 yorum:

 1. Ben de geçtiğimiz haftalarda gitmiştim. Blokta da paylaşmıştım hatta. İdare eder işte;)
  'Bana masal anlatma' yazmışsınız ya, onu çok merak ediyordum işte, ama kaçırdım malesef

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neyse, DVD'si çıkar yakında o filmin, çok eğlenmiştik.
   Umuyorum, siz de en az benim kadar keyif alırsınız, sevgiler...

   Sil
 2. Sanırım, "Patron Mutlu Son İstedi" duygusuyla izlenince daha keyif verici oluyor. Bir film daha listeden silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahsettiğiniz film de, eh filmlerden.
   Şöyle ağız tadıyla bir film izleyemedim son zamanlarda...

   Sil
 3. Ben bu filmi, Ankara galasında, filmin oyuncuları ile birlikte izleme şansına sahip oldum ve gerçekten çok keyif aldım :)

  YanıtlaSil
 4. Kitap benim için fiyaskoydu ama ben filmde çok eğlenmiştim ;( tavsiye ettiğim için üzgünüm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabını okumadım ama film yorumumu okudunuz. Dert etme, son zamanlarda neredeyse tüm filmler böyle bizim için :(

   Sil
 5. Film bakış açısına göre değişiyor çünkü geçtiğimiz aylarda Bana masal anlatmayı bir arkadaşıma tavsiye ettim hiç beğenmediklerini söylediler oysa biz eşimle o kadar çok keyif almıştık ki bu filmde tavsiye edeceğime pişman oldum öyle bir dönüş yapınca belkide mizahi kültür kişiden kişiye değiştiği için farklılıklar gösteriyor, Kocan kadar konuşa gitmedim ama belki giderim ama bana göre bana masal anlatma harika bir filmdi sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakış açısı, zevk, tercihler, hayat görüşü bile etkiliyor tabii. Blogumda son dönemlerde izlediğimiz filmlerle ilgili yorumlarım okuduysanız, benim de favorim Bana Masal Anlatma :)
   Sevgiler...

   Sil
 6. Bu filmi çok meraak ediyorum gerçekten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 5 gün önce yorum bırakmışsın ama yoğunluktan ancak dönebiliyorum :(
   İzleyebildin mi bu arada filmi?

   Sil
 7. ah ben de tavsiye edenlerdenim, ama gerçekten güldüm filmde. Belki beklentiyi yüksek tuttuk :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki de :)
   Olsun, izlemiş olduk. Yoksa nasıl yorum yapardım ;))

   Sil

Adsız yorumlar yayınlanmayacaktır, teşekkürler...