Bak Bakalım Blogumda Var mı?

29 Kasım 2014 Cumartesi

Evimde Temizlik Denince İlk Kuralım; "Banyoda" Ayrı "Mutfakta" Ayrı Titizlik

Temizlik denince akla önce annelerimiz gelir, onların bu konuda verdikleri emek ve özellikle ne kadar titiz oldukları. Mutfaklarımız ve banyolarımız söz konusu olduğunda bu titizlik kendini daha belirgin bir şekilde gösterir. Kendi evimde iki mekanı da kesinlikle birbirinden ayıran bir temizlik anlayışına sahibim. Ama bunu sağlamak için elbette iki mekan için de özel tasarlanmış, detayları hassas bir şekilde düşünülmüş ürünlere ihtiyacım var… Bu şartlı şurtlu temizlik bize annelerimizden miras kalan temizlik anlayışı. Bir evi ev yapan şey her köşesinin pırıl pırıl ve hijyenik olması.

Tam da bu noktada imdadıma yetişen ve temizlik anlayışıma tam olarak uyup bana doğru ürünleri sunan ise “Bingo”… Neden mi? Size anlatmama izin verin, daha sonra siz de neden bu kadar “Şartlı Şurtlu” bir temizlik anlayışına sahip olduğumu daha net görebileceksiniz…

Bingo’nun bizler için sunduğu bu ayrıcalık ile tam da istediğim gibi mutfakta ayrı banyoda ayrı temizlik ürünleri ile tanıştım. Bu gücün adı “Lacivert Güç”… Olmazsa olmazımız çamaşır suyu, krem temizleyici ve sprey temizleyiciden oluşan bu aile tüm ihtiyaçlarıma net bir şekilde cevap verdi. Siz hiç daha önce mutfağa ayrı banyoya ayrı böyle hassas düşünülmüş bir çözüm duymuş muydunuz, şimdi duydunuz ve daha net anlayabilmeniz için bu birbirinden güzel ürünleri sizlere anlatmak istiyorum.

Bingo Lacivert Güç ailesinin mutfak için özel tasarladığı bu üç güzel ürünle benim mutfağımın her köşesi tertemiz…

Mutfak için özel çamaşır suyu kavramı kulağa ne kadar hoş geliyor öyle değil mi, sonuçta mutfak evimizin merkezi ve hem temiz hem de sağlıklı olması için standart bir çamaşır suyu yerine bu mekana özel tasarlanmış “Bingo Ultra Çamaşır Suyu Mutfak” kullandığım zaman içim çok daha rahat. 

Mutfağa özel Bingo Ultra Çamaşır Suyu yağ çözücü özel formülü ve uzun süreli etkisi ile sizin de mutfağınızda gönül rahatlığıyla kullacağınız bir ürün. Mikropları öldürmesi ve çocuklarımızın güvenliği düşünülerek tasarlanan özel kapağı ise ürünün diğer artıları… Benim için bir diğer öneli özelliği ise ve snaıyorum ki sizler için de önemli, genzimi yakmayan bir şekilde hazırlanması böylece temizlik bir kabus olmaktan çıkıyor.

Bir diğer mutfak yardımcım ise “Bingo Sprey Mutfak”. Yağsız ve tertemiz mutfak tezgahları, ocaklar, mutfak dolapları için pratik ve etkileyici bir ürün. En gizli saklı köşelerde bile oldukça etkili olan Bingo Sprey Mutfak ile aspiratör araları gibi ulaşması zor olan alanlarda bile hijyen sağlamanız mümkün.

Pek çoğumuzun temizlik anlayışında olmazsa olmaz bir diğer ürün ise elbette “Bingo Krem Temizleyici Mutfak”. Mutfaklarımız için özel limon kokusu ve yağ çözücü formülü ile harika bir ürün.

Mutfağımızı bu birbirinden güzel ürünlerle pırıl pırıl hale getirdikten sonra sıra geliyor evimizin bir diğer önemli mekanına, elbette banyolarımız. Bingo banyolarımız için aynı titizlikle birbirinden güzel üç ürünü bizlere sunuyor.

Kendimce bir dip not düşmek istiyorum hanımlar, banyo mutfağa nazaran farklı bir temizlik anlayışına ihtiyaç duyan bir mekan, özellikle kireç sorununa duyarlı ürünlere ihtiyacımız olduğu için bu noktada Bingo banyoya özel Lacivert Güç serisinde tam da bu ihtiyacımıza cevap veren ürünler geliştirmiş.

Yine elimin ilk gittiği ürün elbette çamaşır suyu ama bu sıradan bir çamaşır suyu değil; “Bingo Ultra Çamaşır Suyu Banyo”…  Banyolarımıza özel formüle edilmiş ürün özellikle kirece savaş açıyor.

Banyolarımız için elimizden düşmeyecek bir diğer pratik ürün ise “Bingo Sprey Banyo”; lavabo, klozet, musluk, duş kabini ve derz aralarında rahatlıkla kullanılabiliyor, kireci kiri söküp atıyor. 

Çabuk etki etmesi beni etkileyen bir özellik, bir tek fısla kiri söküp atıyor olması bize hem vakit kazandırıyor hem de güven duymamızı sağlıyor. Ben en çok musluk bataryalarının dibinde oluşan yeşil renkli kireç lekelerinden nefret ettiğim için bu ürün öyle hassas ve ulaşılması zor noktalarda imdadıma yetişti.

Banyomda yine severek kullandığım üçüncü ürünüm ise “Bingo Krem Temizleyici Banyo”.  Bu güzel ürün içerdiği özel amonyaklı förmülü ile kireç ve diğer tüm lekelere karşı oldukça etkili, işin güzel kısmı da ovalama gibi insanı yoran süreçlere kesinlikle ihtiyaç yok.

Her kadının evindeki stili tarzı ve temizlik anlayışı ayrı olsa da hepimizi aynı çatı altında toplayan en önemli konu banyolarımızın ve mutfaklarımızın ayrı ayrı ve doğru ürünlerle tertemiz ve sağlıklı bir şekilde temizlenmesi. Ben bu anlamda Bingo Lacivert Güç ekibinden çok memnun kaldım ve “Şartlı Şurtlu” o vazgeçemediğim annemden miras temizlik anlayışımı gönül rahatlığıyla sürdürebiliyorum. Sizlere de tavsiye ediyorum, zaten bir defa deneyince siz de vazgeçemeyecek ve yıllardır acaba bu ürünü mutfağa kullansam mı, acaba bu ürün banyoda olur mu diyerek bin dereden su getirdiğiniz ama vazgeçemediğiniz geleneksel kurallarınızla tamamen barışacak ve gönül rahatlığıyla temizlik yapabileceksiniz.

Bingo Lacivert Güç ürünlerini “Migros, Carrefour, Kipa, Çağrı, Mopaş, Hatipoğlu” vb. gibi marketlerden ve daha küçük perakende satış noktalarından satın alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve Bingo’nun birbirinden güzel diğer ürünlerine de göz atmak için aşağıdaki adreslere bakabilirsiniz.

http://www.bingo.com.tr/
https://www.facebook.com/bingoturkiye
https://twitter.com/BingoTurkiye

İçerik: www.yasamstil.com

Bir boomads advertorial içeriğidir.

26 Kasım 2014 Çarşamba

Topicrem İkisi Bir Arada Temizleme Jeli

Son dönemlerde benim kullandığım ürünlerin yanısıra kızım Gökçe'nin kullandığı ürünlere dair yorumlar da görüyorsunuz sayfamda. Bebek-çocuk ve ailece kullanabileceğiniz ürünlerle ilgili yorumlarıma bakarak alışveriş yaptığınızı ve memnuniyetinizi belirten mail-mesajlarınızı da okuyor ve sizlere çok teşekkür ediyorum bu arada :)

Bugün tanıtacağım ürün de yenidoğan ve çocuklara yönelik bir ürün olsun.

temizleme jeli, bebek bakımı, bebek ürünleri


%99 doğal kökenli içeriklerden üretilen, yenidoğan- bebek ve çocuklar için özellikle tavsiye edilen bu ürün; hassas ciltlere duyarlı hem saç, hem de vücut için güvenle kullanabileceğiniz bir temizlik ürünü.

temizleme jeli, bebek bakımı, bebek ürünleri


Sabun ve alkol içermeyen formülü sayesinde cildi kurutmayan ve gözleri yakmayan bu jel, paraben içermediği için güvenle kullanabileceğiniz bir temizleme jeli.

bebek bakımı, bebek ürünleri, temizleme jeli


Pompalı şişesi sayesinde üründen istediğiniz kadar alabiliyorsunuz. Neredeyse kokusuz ve bebek cildinden suyla akıp gidiyor. Ayrıca, 500 ml.lik dev ambalajı sayesinde çok uzun süre kullanılabilecek bir ürün. Bu nedenle, 69,00 TL olan fiyatı gözünüzde büyütmenize gerek yok. 

Siz, bebeğiniz için hangi ürünleri kullanıyorsunuz???*Tanıtım ürünüdür. Görüşlerim kişisel ve objektiftir.
25 Kasım 2014 Salı

MastihaShop'tan Hediyeniz Var!

Hediyeler bitmek bilmiyor. Bu defa hediyeniz MastihaShop'tan.

Öncelikle biraz firmamızdan bahsedelim: Mastihashop, Sakız Adası Damla Sakızı yetiştiriciler Birliği’nin resmi satış mağazası ve markasıdır. Yunanistan, Fransa, Amerika, Güney Kıbrıs ve Suudi Arabistan’da satış mağazaları vardır. Markanın satışını yaptığı ürünlerin içeriğindeki damla sakızı, adını sadece belli bir bölgesinde yetişen sakız ağaçlarından alan Sakız Adası'ndan geliyor. Damla sakızı; sakız ağacının doğal reçinesinden elde ediliyor. Zor yetişmesi ve az üretim damla sakızını nadir kılıyor. İlaç, parfüm, kozmetik, içecek, pastacılık ürünleri, tatlılarda ve yemeklerde kullanılıyor. Aroması çok güçlü olduğundan çok az katılması (örneğin 1 kg için 1 g damla sakızı) yeterlidir. Bilimsel araştırmalar, damla sakızının anti-oksidan, anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar etkilere sahip olduğunu da göstermiş olup ağız, mide hastalıkları ve vücut, cilt temizliğinde yaygın olarak kullanılıyor. İşte Mastihashop markası da ürünlerinde, bu özel sakızı kullanıyor.

Markanın ürün yelpazesi çok geniş; gıdadan saç bakımına, diş macunundan cilt bakımına kadar çok çeşitli ürünleri bulunuyor. Ürünleri internetten incelemek ve satın almak için burayı ve burayı tıklayabilirsiniz.

Bunun dışında başlıca satış noktaları:
ANKARA: Panora-Cadde Şarküteri, Next Level- Macro Center, Arcadium- Macro Center, Çağdaş Market-Alaçatlı,Deli gurme-Çankaya,Fırıncı Orhan-Çukurambar

İZMİR: İmren- Alaçatı, Gemici-Alaçatı, Kuytu Restaurant Cafe- Alaçatı, Alaçatı Eczanesi- Alaçatı, Urla Aktar- Urla

DÜZCE: Horizan

ANTALYA: Konyaaltı Macro Center- Konyaaltı, Terra City AVM Macro Center- Muratpaşa

MUĞLA: D-Marin Turgutreis Macro Center- Bodrum, Yalıkavak Marina Macro Center- Bodrum, Yalıkavak Bodrum Macro Center- Bodrum, Göcek Gourmet Garage- Fethiye

İSTANBUL: Tüm Macro Centerlar- Tüm Gourmet Garageler- Home Made,Sirkeci- Cankurtaran, Mısır Çarşısı- Kavacık Steak House, Kavacık- Bağdat Cafe, Bağdat Cd.- Trize Şarküteri, Bostancı- Dilek Şarküteri, Suadiye- Şütte, Kızıltoprak- Şütte, Caddebostan- Milano Gurme, Nişantaşı- Elmaslar Kuruyemiş-Eminönü, Kars Şarküteri-Kadıköy, Duman Gıda-Sahrayıcedit, Doğal Baharat-Erenköy, Kuruyemiş Dünyası-Ataşehir, Doğa Şarküteri-Çekmeköy, Safran-Nişantaşı, Abant Çiftliği-Nişantaşı, Coffee Way-Nişantaşı, Hayal Kahvesi-Arenapark AVM, Troya Hotel-Balat,Troya Hotel-Tepebaşı, Jezzebel Greek Bistro-Suadiye, Cafe Miro-Bağdat Caddesi, Tüm Eczaneler

Kimyasallardan, parabenden, alkolden ve hayvansal kaynaklı içeriklerden tamamen uzak, cildinizle dost ürünler üretimi yapan firmamız, 1 kişiye şampuan hediye ediyor.

şampuan, çekiliş, mastihashop, damla sakızlı, doğalYapmanız gerekenler çok basit:

1- GFC'den izleyicim olun,
2- Firmanın facebook sayfasını beğenin,
3- Firmamızın facebook sayfasından en az 1 ürünü sosyal medya hesaplarınızın birinde paylaşın,
3- Çekilişimizi sosyal medya hesaplarınızdan birinde(facebook, twitter, G+, bloglovin) duyurun,
4- Tüm bu şartları yerine getirdiğinize dair linkleri, mail adresinizle birlikte bu yazının altına yorumlayın.

Blogu olanlar, bloglarında duyurursa +1 hak vereceğim.

Adsız yorumları kabul edemiyorum. Çekilişimiz, an itibariyle başlamış olup, 15 Aralık 00:00'da sona erecektir.

Herkese bol şans!

22 Kasım 2014 Cumartesi

Taze Bittiler- 49

4 yıldır severek hazırladığım postlarımdan olan "Taze Bittiler" serisinin bir yenisini daha paylaşıyorum sizlerle. Yeni yıla girmeye çok az kaldı ve elimde büyük-küçük, sevdiğim sevmediğim ne varsa toparlıyorum, ayırıyorum, tüketiyorum ve sevdiklerime veriyorum. Bir yandan da alışverişe devam ettiğim için yer açtıkça yenilerini ekliyorum. Ama ben bu kısır döngüyü çok seviyorum :)

Ekim ayında da tüketim konusunda epey başarılı buldum kendimi. Bayağı birşeyler bittiği için 3 ayrı fotoğraf paylaşıyorum. Bakalım geçtiğimiz ay bitirdiğim ürünler nelermiş:


1- Harangvölgyi Hyaluron Collagen Hydrocare Cleanser: Çok çok severek kullandığım, temiz içeriğine, markanın kalitesine, cildime kattığı yumuşacık hisse, cildimi iyi temizlemesine hayran kaldığım, çok çok başarılı bir ürün. Detaylı yazım burada.

2- Aqua Soft Lens Solüsyonu: Deneme boyunu kullanırken memnun kaldığım ve orjinal boyunu aldığım bir solüsyon. Gözlerimde herhangi bir alerji vs olmadı, lensleri ovalamadan gayet iyi temizledi. Opti Free ile dönüşümlü olarak kullanmaya devam.

3- Palmolive Hindistan Cevizi ve Jojoba Yağı Özlü Duş Jeli: Palmolive'in son dönemlerdeki harika kokulu duş jellerinin tek hastası ben değilimdir sanırım. Gerçekten banyo keyfi diye birşey var bu jeller sayesinde. Duş sonrası hemen nemlendirici kullandığım için cildi kurutup kurutmadığı konusunda birşey söyleyemiyorum ama elimdeki 10-15-30 farklı marka duş jeline rağmen Palmolive kullanmaya devam.


4- Organique Peel-Off Yosun Maskesi: Bu yazımda detaylıca bahsettiğim ürünlerin tümünü kullandım. Özellikle kil maskesi ve yosun maskesinden çok memnun kaldım. Elimdeki maskeler bittikten sonra dönüş yaparım elbette.

5- Estee Lauder Double Wear Göz Kalemi: Yazın sıcağında bile benim yağlı göz kapaklarımdan akmayan nadir kalemlerden. Sürümü kolay, siyahlığı da gayet iyi. Şimdi Lancome kullanıyorum, onu da bir yazımda paylaşırım sizlerle.

6- Yves Rocher Beaute des Pieds Lavantalı Ayak Peelingi: Yapısı, uygulamasının kolay olması ve işe yarıyor olması sayesinde benden artı puanı kaptı.

7- Osmo Effects Wonder 10 Etkili Durulanmayan Sprey Maske: Bendeki deneme boyunu günlük bakım yapmak üzere kullandım.

8- Dove Besleyici El ve Vücut Kremi: Ardarda bitirdiğim 2. kutu. Özellikle kuru cilde sahip ya da benim gibi bahar döneminde cildi kuruyan herkesin kullanabileceği bir ürün. Hoş kokulu, çabuk emilen bir krem. Detaylı yazım burada. Evdeki diğer kremlere geçiş yapıcam.

9- Flormar Selection Oje: Bu kahvenin tonuna bayılıyorum. Çok severek kullandım ama başka renklerle tanışırken bunun yapısı bozulmuş. Ne yazık ki çöpü boyladı.

10- Mastihashop Damla Sakızı Aromalı Ferahlatıcı Diş Macunu: Damla sakızı sevenler bu diş macununu da edinmek isteyeceklerdir. Detaylı yazım burada.

11- Elite Likit Concealer: Bu kadar kısa sürede bittiğine inanamıyorum. Asıl amacının dışında göz farı bazı olarak kullandım. O konuda daha iyiydi. Yazısı burada.


12- Cyrene Biomimetic Keratin Deep Conditioning Saç Maskesi: 2 adet 25 ml.lik deneme boyunu kullandım. El kreminden biraz daha koyu kıvamlı. Temiz içerikli olması, ürünün artısı detaylı yazım burada.

13- Purnem Yeşil Çaylı Yoğun Nemlendirici Göz Çevresi Bakım Kremi: Göz çevresini iyi nemlendiren ve bakım yapan, sevdiğim ürünlerden. Detaylı yazısı burada.

14- Numuneler:
-Rosense Gül ve Papatya Özlü Peeling: Hoş kokulu bir peeling. İçerisinde kayısı çekirdeği partikülleri de olan bu peeling, biraz Yves Rocher kayısı özlü peelingi andırıyor. Orjinal boyunu almam, daha iyilerini kullandım çünkü.

-Colgate Plax Ağız Bakım Suyu: Alkolsüz olmasını sevdim ama ağızda o keskin tat ve his bırakan bakım sularıyla yıldızım barışmıyor.

Hiç de fena değilim sanırım son zamanlarda ürün bitirme konusunda. Bakalım bu ay sonuna kadar  neler bitireceğim...

21 Kasım 2014 Cuma

DİVA İLE AŞKA DAVET


Kendinizi özel hissettiren duyguların sembolü  Pırlanta’nın kalıcı adı Diva Pırlanta

Dünya’daki trendleri yakından takip ederek, hedef kitlesine uygun tasarım ve teknolojinin gücüyle özel; mini set, küpe, set, bileklik ve inci  takı ürün koleksiyon tasarımlarıyla fark yaratan Diva Pırlanta  aşkın, bağlılığın, sembolü olan pırlantalı yüzükleriyle en mutlu anlarınızda yanınızda olmaya ve bu güzel hatıralarınızda yer alarak onları ölümsüzleştirmeye ve hayatınızda iz bırakmasını sağlamaya DİVA İLE AŞKA DAVET kampanyası ile devam ediyor.


20 Kasım - 20 Aralık tarihleri arasında  gerçekleşecek bu  DİVA İLE AŞKA DAVET kampanyası süresince www.divapirlanta.com'dan satın alacağınız tektaş ve alyansların * içlerine sizin için özel bir tarihi, sözcük veya ismi yüzüğün içine yazılacak, böylece hem anı hem de arzu ettiğiniz detayı ölümsüzleştireceksiniz. Ayrıca bu kategorideki yüzüklerden ilk alışverişi gerçekleştirene Diva'dan bir tektaş hediye!


Bu güzel mutluluk yüzüklerinden birine sahip olmak için www.divapirlanta.com'a tıklamanız yeterli, hem de  tüm ürünler peşin fiyatına 4 taksitle..!


 * Kampanyaya dahil edilen yüzük kolleksiyonunda yer alan tasarımlarda yazım yapılabilecektir.
20 Kasım 2014 Perşembe

Essence Nail Cuticle Softener Pencil- Kütikül Yumuşatıcı Kalem

Nedense ülkemizde satışı olmayan bir ürün hakkında yazıcam bugün. Yurtdışına çıktığınızda/çıkan birini bulduğunuzda, belki siz de edinmek istersiniz.

Hayatım boyunca hijyenik olup olmadığı konusunda tam olarak emin olamadığım için manikür yaptırmadım. Zaten tırnak etlerim ince olduğu için elimle bile geriye doğru ittirmem yeterli oluyordu. Bir yurtdışı alışverişim sırasında Essence rafında bu kalemi gördüğümde hemen aldım.

manikür, el ve tırnak bakımı, bakım, essence, kütikülÜrünün uç kısmı, tam da keçeli kalem ucu gibi ve sert yapılı. Bu kalemle tırnak etlerini geriye doğru nazikçe itmeniz halinde "kütikül yokmuş" görüntüsü veriyor ve içeriğinde bulunan kayısı çekirdeği ve jojoba yağı  sayesinde tırnak etlerini de yumuşatıyor.

manikür, el ve tırnak bakımı, bakım, essence, kütikül


Ellerimi sık yıkadığım için tırnak etlerim de çabuk uzuyor doğal olarak. Bu nedenle ürünü günaşırı uyguladım. Kullanım sırasında ve sonrasında yayılan kayısı kokusu da ayrıca cezbedici.

kütikül, essence, el ve tırnak bakımı, bakım


Ürün ambalajı da çok ergonomik. Çantanızda taşıyabilirsiniz, kullanımı da pratik. Ayırca çok da uygun fiyatlı. İndirimli olarak 2 euroya satın almıştım. Keşke Essence, ürünlerinin tamamını  ülkemizde satılmasına imkan sağlasa...19 Kasım 2014 Çarşamba

Dove Besleyici El ve Vücut Kremi

Geçtiğimiz aylarda kozmetik dolabımı düzenlerken, eşimin geçen yıl Migros indiriminden hem de 2 adet satın aldığı kremleri buldum. Diğer ürünlerin ambalajına bakarak, nispeten küçük kalan bu şirin kutular, ne yazık ki dolabın arkalarında kalmış.

dove, krem, el ve vücut kremi, krem


Dove markasını severim. Şimdiye kadar duş jeli, şampuan, krem, saç bakım ürünleri ve bol bol sabunundan kullandım. Hiçbirinden de herhangi bir memnuniyetsizliğim olmadı. O nedenle bu kremi kullanırken de beğeneceğime emindim. Nitekim, markanın bu ürünü de beni yanıltmadı.


Dove'nin, tüm ürünlerinde iddialı olduğu alanlar; yumuşaklık ve bakım. Ve bu iddiasını da başarıyla yerine getiriyor.

Nefis bir kokuya sahip bu krem, özellikle kuru ciltler için. Tam da bu soğuk havalar için ihtiyaç duyduğumuz türden.

dove, krem, el ve vücut kremi, krem


Cilt tarafından hemen emilmesi ve yağlı bir his bırakmaması, ürünün diğer artıları benim için. Geçtiğimiz ay, bir kutusunu bitirmiştim ve neredeyse 2. kutu da bitmek üzere.

Çok memnun kaldığım bir ürün. Elimdeki diğer ürünleri denemek adına yenisini almayı düşünemiyorum. Fakat, bir "alınacaklar listem" olsa o listede kesinlikle yer alırdı bu krem.

Siz bu ara cilt bakımınız için hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

18 Kasım 2014 Salı

Sinema: Pek Yakında

Vizyona girdiğinde "Aman gitmeyin, hiç komik değil, boşu boşuna para vermeyin" denilen Cem Yılmaz'ın "Pek Yakında" filmine gittik birkaç hafta önce.


Cem Yılmaz'ın, filmin, komedi filmi olmadığını belirtmesine rağmen hala "Komik değildi" yorumu yapanlar, pek tabii memnun kalmamışlardır filmden. Fakat, bana soracak olursanız; Cem Yılmaz, bence en en en güzel filmini yapmış.

Korsan DVD'cilik yaparak para kazanan ve hayatta pek de dikiş tutturamamış Zafer'in, karısı kendisinden ayrılmak istediğinde, karısından son bir şans isteyerek değiştiğini gösterme çabalarının anlatıldığı filmde, Zafer bunu 1970'lerden kalma bir senaryo olan "Şahikalar" filmini çekerek kanıtlamak istiyor. Tabii, her işte olduğu gibi bu işe başladığında da birçok şeyi eline yüzüne bulaştırıyor.

Herşeyden önce filmi müthiş samimi buldum. Karakterler çok bizdendi ve bazı olayların çok yaşanmışlığı vardı. Zafer'in, film çekme çabaları sırasında yaşanan olaylar içerisinde gerçekten çok komik sahneler de vardı, hüzünlü sahneler de. Olaylar, gayet güzel kurgulanmıştı ve film; beni ve salondakileri, kendisinden asla koparmadan sonuna kadar izletmeyi başardı.

Eşkıya, Herşey Çok Güzel Olacak filmlerine ve çoook sevdiğim Sadri Alışık'a da "selam"lar gönderilmesi, filmi bence daha özel kılıyor. Ayrıca çok ince ve zekice yapılan espriler de filmin başarısını artırıyor.

Filmin olumsuz yönü ise, filmde çok fazla ürün yerleştirme yapılması oldu. Markaların logo ve reklamları bazı sahnelerde çok belirgindi. O kadar kusur kadı kızında da olur dedim, geçtim.

Sıcak, samimi ve "bizden" bir film izlemek isteyenlere kesinlikle tavsiyemdir...

Dipnot: Fotoğraf, internetten alıntıdır.17 Kasım 2014 Pazartesi

Cyrene Biomimetic Keratin Deep Conditioning Saç Maskesi

Özellikle kuru ve yıpranmış saçlar için çözüm üretme iddiasında bulunan bu maskeyi, yaz dönüşü kuruyan saçlarıma fayda sağlaması için kullandım.


"Biomimetic" terimini ilk kez duyduğum için internetten kısa bir araştırma yaptım. Öğrendim ki, biomimetic; insan vücudunda oluşan sorunlara karşı, insan modellerinden ilham alarak sorunu çözüme kavuşturmak anlamına geliyormuş.

Bir üründe böyle bir terim gördüğümüzde beklentimiz de yüksek oluyor doğal olarak. Kullandığım 25 ml.lik 2 deneme boyu ve toplam 8 kez kullanabildiğim ürünle burada ürün hakkında ahkam kesecek değilim. Sadece, benim saçlarımda oluşan değişikliklerden bahsedebilirim ancak.

saç maskesi, doğal, naturel, saç, saç bakımı


Organik Shea yağı ve hindistan cevizi yağı da bulunan, nispeten katı kıvamlı bu maske, gayet hoş kokuyor. Duş sonrası tüm saçıma uyguladığım maske, koyu kıvamlı olmasına rağmen saçlarıma uyguladığımda kolayca sürüldü ve saçlarım arasında kayboldu.

5-10 dk. beklettiğim maskeyi suyla iyice duruladıktan sonra ilk farkettiğim; maskenin saçlarıma verdiği inanılmaz yumuşaklık oldu. Haftada 2 kez yaptığım bu maske sayesinde saçlarımın parlaklaştığını ve dolgunlaştığını görmek beni inanılmaz mutlu etti. Demek ki, cansızlaşan, donuk görünen ve kuruyan saçlarım eski sağlığına kavuştu.

saç maskesi, doğal, naturel, saç, saç bakımı


Ürünün orjinal boyu 150 ml. ve fiyatı markanın kendi sayfasında 45,00 TL'ye satın alabilirsiniz. Ürün, ayrıca Lila Kutu'da da satılmakta.

Normalde yağlı saçlara sahip olduğum için tam boyunu almayacağım, fakat saçlarım tekrar kurursa ya da boya gibi işlem görürse kesinlikle alacağım bir ürün olur.
16 Kasım 2014 Pazar

Tiyatro: Kösem Sultan

Önceki hafta sonu arkadaşlarımızla birlikte, uzun zamandır ihmal ettiğimiz tiyatroya gidelim dedik. Tercihimiz Kösem Sultan'dan yana oldu.


Sultan 4. Mehmet döneminde, iktidar uğruna oğlunu önce tahttan indiren, sonra da boğdurarak öldüren Kösem Sultan'ın, iktidarda kalabilmek için bu kez torunu Mehmet'i öldürmeye çalışması ve gelini Turhan Sultan'la mücadelesi anlatılmış.


2 perdeden oluşan oyunda çok kalabalık bir kadro yer alıyor. Kösem Sultan'ı canlandıran Özlem Ersönmez'in performansını gayet başarılı buldum. Birkaç yerde sultanın ruhunu iyi yansıtamadığı yazılmış fakat, hırsı, kini, dalavereleri karşısındaki soğukkanlılığı, hüznü vs. gayet güzel yorumluyor.


2 saat 40 dakika süren oyun boyunca sahne hep canlı, hep heyecanlıydı. Diğer oyunculuklar kadar kostümler, müzik, koreografi ve dekor da çok başarılıydı. İktidar mücadelesi ve kirli siyasetin arasında yer alan sünnet düğünü eğlencesini de çok beğendim bu arada.


Sanıyorum, Kasım ayı içerisinde bu oyun yok, fakat aklınızda bulunsun. Oyun tekrar başladığında yorumlarımdan faydalanmak istersiniz belki ;)

*Fotoğraflar alıntıdır.

15 Kasım 2014 Cumartesi

Diva Pırlanta- Romantik Kombinler

Sonbahar kış derken doğada ve modada sarı, kahverengi ve yeşil tonları ön plana çıktılar. Bu yıl modaya damgasını vuran renklerden yeşil vitrinlerde dikkatleri üzerlerine çekmekte... Bu renklerin romantik etkisini takılarda da görmekteyiz. Diva Pırlanta dumanlı kuvartz, zümrüt takı setleri ve sitrin sarı kolyesi ile modayı takip edenlere farklı seçenekler sunuyor. Şıklığınızı takınızla tamamlayarak gözalıcı çekiciliğinizi bu zarif mücevherlerin enerjisiyle bütünleştirmek isteyenlerdenseniz ürün seçeneklerinin bulunduğu anasayfamız www.divapirlanta.com adresini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

*Diva Pırlanta mücevher sevenler için her ay farklı kampanyalar yürütmekte ve kampanya süresince özel fiyatlar uygulamaktadır. www.divapirlanta.com adresinden ilgilendiğiniz ürünlerin güncel fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Diva Pırlanta

Elmas damla zümrüt yüzük :499,00 TL
Elmas damla zümrüt kolye :429,00 TL


Pırlanta dumanlı kuvars küpe: 1.135,00 TL


Pırlanta dumanlı kuvars kolye : 610,00 TL


Pırlanta kalp sitrin kolye: 625,00 TL

Kuru Ciltlerin Hasretle Beklediği Serum Geldi!

Kuru ciltler için organik Nyons zeytinyağı ile geliştirilen Oulivo serisinin son üyesi Canlandırıcı Serum, Durance Butiklerde ve www.durance.com.tr’de yerini aldı.


Organik Nyons zeytinyağının bütün faydalarını içeren Oulivo Canlandırıcı serum, hafif ve ciltte eriyen bir dokuya sahip. Cildin canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olan bitkisel içeriklerle zenginleştirildi. Aynı zamanda cildi yumuşatıyor, koruyor, yoğun şekilde besliyor ve ona ışıltı veriyor.Cilt temizliğinin ardından yüz ve boyun bölgesine sabah ve/veya akşam uygulanan bu serumun küçük bir damlası bir uygulama için yeterli. Durance, yoğun ve besleyici cilt bakımını tamamlamak için serumun ardından Oulivo Ultra Besleyici Yüz Kremi’ni tavsiye ediyor.12 Kasım 2014 Çarşamba

Gratis Alışverişim

Önceki hafta %40 + %10 gibi gayet güzel bir indirimle 200. şubesinin açılışını yapan Gratis'in indirimine pek tabii ben de kayıtsız kalamadım. Ankara'daki Forum Outlet Center'da da diğer şubelerde olduğu gibi çok fazla ürün kalmamıştı. Kaptığım ürünlerin son ürünler olması da beni ayrıca mutlu etti. Bakalım neler almışım


Oral- B Pro-Expert Ağız Çalkalama Suyu: Ağız bakımı için farklı markalar da olsa mutlaka aldığım üründür. Bunu ilk defa deneyeceğim.

Dove Men Care Stick Deodorant: Eşimin favorisi. Gratis indirimine o da kayıtsız kalamadı.

EST Çeşme Limonu Kolonyası: Eşim, işyerinde kullanmak için aldı. Kokusu gerçekten nefis.

Purederm Temizleyici ve Ferahlatıcı Oksijen Köpüğü Maskesi: Daha önce hiç kullanmadım. Fakat cilt temizliğine önem veren biri olarak bunu da denemek için son kalanları hemen aldım.

Toni&Guy Deniz Tuzu Şekillendirici Sprey: Bu ikinci şişe. Çok seviyorum. Hafif dalgalı saçlarımı çok güzel şekillendiriyor.

Uni Islak Mendil: Çantada bulunması için yedekledim.The Balm Nude Tude Palet: Gratis indirimlerinde en sonunda yakalayabildim The Balm ürünlerinin tümünü. İşin ilginç tarafı hepsi de son kalan ürünlerdi. Nihayet diyorum, oh be diyorum.

Golden Rose 5'li Far Paleti: 103 numara kahve tonlarındaki paletin tonları çok hoşuma gitti.

The Balm Put A Lid On It Far Bazı: En sonunda en sonunda...

The Balm Face Primer: Bunu sırf merakımdan aldım. Bakalım işe yarayacak mı?

The Balm Jovi Palet: Bloglarda görüp çok çok beğendiğim palet. Buna da "En sonunda..."

Fiyatlarını sormayın, fişi de attığım için bu konuda bilgi vermem mümkün değil. Ürünleri kullandıkça blogda yorumlayacağım.

Böylelikle bir Gratis indiriminin daha sonuna geldik. Sanıyorum bir süre alışveriş yapmayacağım.(Buna kendim bile inanmadım :))   )


9 Kasım 2014 Pazar

Magic Splash Doğal Canlandırıcı Yüz Yıkama Jeli ve Anti-Akne Jel

Özellikle ergenlik döneminde cildin aşırı derecede yağlanması ve bozulması son derece can sıkıntısına yol açıyor ne yazık ki. O dönemler aklıma geldi de, sanırım ben gerçekten çok şanslıydım bu konuda. Annemin, beni küçük bir kozmetik dükkanına götürerek aldığı cilt temizleme ürünleri sayesinde 1 tane bile sivilce çıkmadan atlattım o dönemi.

Sadece ergenlik döneminde değil; fazla yağlı gıda tüketimi, kullanılan bazı ilaçların yan etkisi, yaşadığımız bölgenin sıcak iklimli olması, geçirilen bazı hastalıklar, yağ bezlerinin(hormonal olarak) fazla yağ salgılaması, bilinçsizce kullanılan kozmetik ürünleri vs. nedeniyle cildimiz yağlanıyor.

Ve ne yazık ki, bu yağlanma sonrası cilt yüzeyimiz parlak bir görünüm alıyor, siyah noktalarımız oluşuyor/belirginleşiyor, geniş gözeneklerimiz oluyor.

Yukarıda saydığım cilt yağlanma sorunlarına, (sağlık konusunda tıbbi yardımın dışında) geçici ve/veya kalıcı yöntemler bulabilmek mümkün. Fazla yağlanma sorununu içten çözmenin yanısıra doğal içerikli cilt temizleyici ürünlerini de kullanmak gerek.

İşte bu noktada, gözenekleri kapatmadan, cilt yüzeyinde bulunan fazla yağı temizleyecek ve cildi yormadan yıpratmadan sağlıklı bir görünüme kavuşturacak ürün önerim olacak sizlere:

ergenlik, cilt, cilt temizliği, anti akne, temizleyici, jel

Öncelikle Magic Splash Doğal Canlandırıcı Yüz Yıkama Jeli:

Cildinizde oluşan fazla yağı temizlemek üzere özellikle yağlı ve karma ciltler için geliştirilmiş bu yıkama jeli; adaçayı, ardıç tohumu, kekik, aynısafa, balkabağı çekirdeği, hamamelis, kayışkıran kökü gibi bitkilerin ekstraktı ve bazı kimyasal maddelerden üretilmiş. Günde 2 defa cildinizi bu ürünle temizlemeniz gerekiyor.

ergenlik, cilt, cilt temizliği, anti akne, temizleyici, jel


Kötü bir kokusu yok, fakat narenciye kokusundan hoşlanmayanlar bu durumdan biraz rahatsız olacaktır. Pompalı ambalajı, ürünü fazla almanızı engelliyor. 2 pomp cildinizi temizlemeye yetiyor. Ardından bol suyla duruluyorsunuz. Cildi güzel temizlediğini ve ferahlık hissi verdiğini rahatlıkla söylerim. Kullanım sonrası ciltteki fazla yağı almasına rağmen cildi germediğini ve kurutmadığını gözlemledim. Ayrıca, uygulama sonrası günde de cildin fazla yağlanmasını da bir nebze engelliyor. Ben, makyajlı cilt temizliğinde değil; özellikle yağlanma sorununa karşı kullandığım günlerde deneyimim bu şekilde. Jeli düzenli olarak kullanan kişilerde etkisinin daha fazla olacağına eminim.


Magic Splash Anti-Akne Jel:

Özellikle ciltte oluşan sivilceler üzerine uygulanan bir jel krem. Tabii, sivilcenin oluşmaya başladığı bölgelere de uygulanması, sivilcenin küçük çıkmasına ve/veya çıkmamasına yardımcı olacaktır. Sadece yüz değil vücut için de kullanılabilen bu jel, 10 adet küçük tester poşeti gibi poşet içerisinde yer alıyor.Çay ağacı yağı, Vitamin E ve Naturel yağ komplexi ile zenginleştirilmiş içeriği aynı zamanda cildin rahat nefes almasına da yardımcı oluyor. Yüz yıkama jelinin ardından yine günde 2 kez uygulanabiliyor.Ürünleri detaylıca incelemek ve satın almak isterseniz burayı ve burayı tıklayabilirsiniz.

*Etkinlik hediyesidir. Görüşlerim kişisel ve objektiftir.

7 Kasım 2014 Cuma

Mastiha Shop- Damla Sakızı Aromalı Ferahlatıcı Diş Macunu

Damla sakızını sevmeyen yoktur herhalde. Ağız ve diş bakımına önem verenler içinse güzel bir alternatifle tanıştırayım sizleri bugün.


Akdeniz'in meşhur damla sakızının kullanıldığı bu diş macunu, temizliğinin yanısıra ağızda ferahlatıcı bir etki de bırakıyor.

Sadece diş değil; diş etlerinize de bakım yapan macun, diğerlerine nazaran daha koyu kıvamlı ve, damla sakızlı içeriği sayesinde, hemen katılaşmaya meyilli. Macunu kullandığınız sırada ayrıca limon ve meyan kökü tatlarını da alacaksınız.


Sentetik koku, paraben ve mentol içermeyen ürünü, temiz içeriği sayesinde 3 yaşından büyük çocuklarınız da kullanabilir.

Detaylı incelemek ve satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

*Etkinlik hediyesidir. Görüşlerim kişisel ve objektiftir.

6 Kasım 2014 Perşembe

TEK TAŞINIZ DİVA'DAN...

Romantik teklifi bekleyen genç kızların ilk hayalini kurduğu bir tek taş yüzüktür. Uzun zamandır arzu edilen tektaş yüzüğü eşine veya sevgilisine almak isteyenler onu  www.divapırlanta.com adresinde bulabilirler. Her bütçeye uygun fiyatlarıyla, sarı, yeşil veya pembe  renkteki altın montürlere sahip yepyeni tasarımlar ve  taşların o özel ışıltısı göz kamaştırırken çiftlere güzel başlangıçların kapılarını açıyor.

Sonsuz aşkı simgeleyen tek taş ile www.diva pırlanta.com'da  siz de hayallerinizi gerçekleştirin!
 
*Diva Pırlanta mücevher sevenler için  her ay farklı kampanyalar yürütmekte ve kampanya süresince özel fiyatlar uygulamaktadır. www.divapirlanta.com adresinden ilgilendiğiniz ürünlerin güncel fiyatlarını takip edebilirsiniz.
 TEK TAŞLARIN ürün kodları ve fiyatları jpgler üzerindeki isimde de mevcuttur:


SR010052 : 1250 TL (beyaz altın)


SR010072: 1169 TL (yeşil altın)

5 Kasım 2014 Çarşamba

Organique Peel Off- Yosun Maskesi

Cilt bakımına önem verdiğimi düzenli okuycularım artık biliyordur. Bunun yanısıra yeni ürünler deneyimlemeyi sevdiğimi de...

Geçtiğimiz aylarda doğal kozmetik sektöründe faaliyet gösteren Organique Kozmetik ile tanıştım. Polonya menşeili marka; yüz, vücut bakımı ve SPA grubu ürünlerinden oluşuyor. Marka; "Güvenli Formül" olarak bilinen Paraben, silikon, parafin, SLS, boya ve alkol gibi onlarca zararlı içerikten uzak formülle üretiliyor. Üretim sırasında hayvansal ürün kullanılmıyor ve ürünler hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

Markanın, denediğim ürünleri ise Peel-Off Yosun maskesi, kil maskesi, serum ve nemlendirici.


Öncelikle, iyice temizlediğim cildime suyla karıştırdığım kili, macun kıvamında hazırlayıp göz çevresi hariç tüm yüzüme sürdüm ve 10-15 dk. kadar cildimde beklettim. Kili cilt bakımında kullanmayı çok severim. Bu ürün de bende aksi fikir oluştrmadı.Cildi derinlemesine temizlemeye ve gözenekleri açmaya yarayan bu işlemin ardından, kuru-karma ve lekeli cildime "Kızılcık serumu"nu uyguladım. Hoş kokulu serumun cilt tarafından emilmesini sağladıktan sonra ise yosun maskesini hazırladım.


Papaya özlü bu yosun maskesini biraz suyla karıştırdım ve topaklanmasını önlemek için iyice karıştırdım ve hemen cildime uyguladım. 10-12 dk. kadar cildimde beklettim.

4-5 kullanımlık bu toz maske, suyla temas ettikten sonra müthiş hızlı bir şekilde kurumaya başlıyor, dolayısıyla hazırlarken elinizi çabuk tutmalısınız. Maskeyi, cildinizde bekletirken de kurumaya başlıyor. Kalın bir tabaka halinde uyguladığınız maskeyi, soyarak rahatlıkla çıkarıyorsunuz. Kötü bir kokusu yok. En önemlisi, yaptığınız bu bakım sonrası cilt rengimin açıldığını ve parlak bir görünüme kavuştuğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ardından, 2 kullanımlık anti-akne kremini cildime sürdüm ama açıkçası bakım sonrası cildime olumlu ya da olumsuz herhangi bir etkisi olmadı.

Cildinizi korumanız ve makyajınızın iyi durması için cilt temizliği ve bakımının şart olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Temiz içerikli, cildi rahatlatan ve iyi bakım yapan ürün arayışındaysanız, bu markaya ve ürünlerine şans vermenizi öneririm.

* Basın ürünüdür. Görüşlerim kişisel ve objektiftir.


2 Kasım 2014 Pazar

GOSH Gratis Aracılığıyla Türkiye'de!

Gratislerdeki standlar arasında yerini alan Danimarka'nın ünlü markası GOSH'u tanımak üzere geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen lansmana katıldım.House Cafe'de ve ilk defa Ankara'da gerçekleşen lansman çok eğlenceli geçti. Güzel bir kahvaltının ardından marka ve ürünler hakkında bilgi aldıktan sonra hem ürünleri inceledik hem de bazı blogger arkadaşlarımıza makyaj uygulaması yapıldı.


Tabii, ürünlerin hemen hepsini de deneme imkanım oldu. Renkli kozmetikte çok fazla seçenek sunan GOSH ürünlerini, yapı ve renk verme özellikleriyle çok beğendim.


4'lü göz farlarının pigmentlerini başarılı buldum, renklerini de gayet iyi veriyor. Gramaj olarak da bayağı fazla. Pudraların yapıları ince, kadifemsi. İçerisinde gereksiz fırça ayrıntısının olmaması da gayet iyi. Primerler; şeffaf, beyaz ve krem olarak 3 renkten oluşuyor. Şeffaf olanı alınacaklar listemde. Bunun yanısıra serinin, allık ve top allıkları da mevcut. Sabitleştirici pudra hakkında görüşlerim önümüzdeki hafta detaylıca blogumda yer alacak.


4'lü allıkların renkleri harika. Yüzümde denemediğim için kalıcılığı hakkında net bilgi sahibi olamadım ama ton olarak çok başarılılar. BB ve CC kremler, ince ve hafif akışkan yapıda. Kalemleri yapıları gayet yumuşak ve sürümleri kolay. 4'lü göz farları da diğer far paletindeki gibi yoğun renk veriyor.


Ve çok çok başarılı bulduğum ruj ve oje görünümlü lipglosslar. Rujlar yumuşak yapıda, rahatsız edici kokuları olmayan, birbirinden güzel renkte. Kalıcılıkları fena değil ama nefis görünümlüler. Lipglosslar, içerisinde sim barındırmıyor ve yapıları ruj yoğunluğuna yakın. Ayrıca yapış yapış bir his de vermiyor.

Favori rujlarım ise 154 numaralı harika bir vişne çürüğü ve numarasını fotoğraflarımın arasında ne yazık ki kaybettiğim harika bir nude.Ve favori lipglossum; Innocent (Tırnaklarıma değil, glossa yoğunlaşın lütfen, oje kurutucunun eserini görmezden gelin)


Bu arada Light'n Shine dudak parlatıcılarını da başarılı bu markanın. Ayrıca, parlatıcı kapaklarının ışıklı ve ambalajın yanında bulunan aynalarına bayıldım. Açılıp kapanabilen göz farları birbirinden güzel renklere sahip. Ve keçe uçlu eyelinerler; sürdükten hemen sonra sabitleniyor ve inanılmaz kalıcı. Elimden çıkarmak için bayağı uğraştım. 


Aydınlatıcı, harika bir renge sahip. Devasa kutusunda hiç bitmeyecekmiş gibi görünüyor. Kaş kiti ise 3 farklı renkten oluşuyor ve kit içerisinde ayrıca kaşlarınızı şekillendirmek ve sabitlemek için balmumu krem de bulunuyor.  Ve benim favorilerimden Forever kalem farlar. Müthiş kalıcı ve kremsi yapısıyla kolay sürümlü. Suya dayanıklı olması da ürünün başka bir artısı.


Ve ve ve maskaralar. Açıkçası, sevgili Sena'ya yapılan makyaj uygulaması sırasında kullanılan Allongeant maskaraya, sanırım lansmana katılan herkes hayran kalmıştır. Evet, Sena'nın kirpikleri çok güzel ama bir maskara kirpikleri ancak bu kadar muhteşem gösterebilirdi.


Hazır Gratis %40 + %10'luk indirimine GOSH markasını eklemişken, diğer ürünleri de inceleyin ama almadan dönmeyin tavsiyesinde bulunduğum ürünler; Forever kalem farlar, rujlar, allongeant maskara, oje görünümlü glosslar ve primer. 


Ürünleri içerisinde paraben, parfüm ve koruyucu bulunmayan markayla tanışmış oldum. Bu güzel gün ve bizi özel kılan hediyeler için Gratis ve Anlam Hanım'a çok teşekkürler...*Bazı fotoğraflar Larien Dijital'e aittir. Bizi o gün yalnız bırakmadıkları için çok teşekkürler.