Bak Bakalım Blogumda Var mı?

26 Nisan 2011 Salı

Koza İçecek Tozu

Baştan söyleyeyim; şimdi okuyacağınız postta tanıttığım ürün; sadece ve sadece beğendiğim için bu kadar uzun anlatışmış ve beğenim bu kadar fazla dile getirilmiştir. Firma ve yetkilileriyle hiç alakam yoktur. Dolayısıyla herhangi bir çıkarım da yoktur.
Herşey, bir akşam arkadaşlarla birlikte yemeğe çıktığımızda başladı. Hava soğuk, restauranta gittik, siparişlerimizi verdik ama bir taraftan da donuyoruz. (Hani şu meşhur karın ayazın olduğu günler)  Bizi gören yetkili(halimize acımış olacak ki) birer fincan sıcacık içecek getirdi. Önce rengi beni cezbetti. Cam fincanda rengi o kadar güzel, o kadar iç açıcı geliyordu ki...Ardından masaya konar konmaz misler gibi gelen kokusu... Nane ve limon kokusu, mentolle karıştırılmış, müthiş bir şekilde nefes ve iştah açıcı... Arkadaşlarla birlikte bu nedir sorusunu araştırmaya başladık. Hemen bir yudum aldım... Nane, limon ve mentol sadece kokuda değilmiş. Bu ne güzel bir tattır, bu ne keyifli bir içimliktir böyle! Bir yudum alıyorsunuz, nane ve mentol ağzınızda o kadar güzel dağılıyor, o kadar ferahlatıyor ki, deyim yerindeyse keyfiniz tavan yapıyor.
Normalde, ne naneli, ne de mentollü tatlar benim damak tadıma uygun değildir. Ama bu içecekteki nane, limon ve mentol karışımı o kadar dozunda ayarlanmış ki, içtikçe içesiniz gelir, özellikle de üşüttüğünüz zamanlarda neredeyse doğal ilaç niyetine kullanırsınız.
Müthiş bir keyif, müthiş bir tat!
Herneyse... Hemen bize bu içeceği getiren beyefendiyi çağırdık ve ne olduğunu sorduk. İçeceğin, aslında bir toz olduğunu ve markasının da "Koza" olduğunu söyledi. Ne yaptığımız tahmin etmişsinizdir, bu kadar güzel bir içeceği tek içimde bırakamazdık tabii. Biz, market market bu içeceği aradık. Yok! Yer yarıldı, içine girdi sanki. Gezmediğimiz market, bakkal vs kalmadı. Biz, tam umudumuzu kesmişken birgün sürekli gittiğimiz bir markette(Altunbilekler) bu içeceğin tanıtımının yapıldığını gördük mü? Gördük, koşa koşa standa gittim mi? Gittim. Nane limonu stokladım mı, stokladım. Benden mutlusu yoktu.
Standdaki görevli bayan, başka çeşitlerinden de tattırmak istedi. Karadutu denedim ve bayıldım. Ürünün de artık o markette sürekli satılacağını öğrendiğim için diğer çeşitlerini de daha sonra alırım düşüncesiyle, kış soğuğunu da gözönünde bulundurarak sadece nane limonludan alıp çıktım.
Ah, benim kafam! İçecek, artık o markette de artık satılmıyor. Duy beni Koza Yetkilisi: Ankara'ya bu ürünlerden gönder, zira talebi çok arzı olmayan bir ürünün peşinde koşturmaktan sıkıldım...
Kutunun hemen dibindeki küçük paket, muhteşem tat. 1 kutudan 24 küçük paket çıkıyor. 

25 Nisan 2011 Pazartesi

Pastel Matte Top Coat-Oje Matlaştırıcısı

İşteee, bloggerların deyimiyle “aşk yaşamaya başladığım” süper bir ürün. Cuma günü 3-4 yer sordum, satıcıların daha üründen haberi yok. Neyse ki buldum. Eve gelince ürünü denedim. Bence harika.
Önce evdeki Golden Rose ojelerimden numarasını bilmediğim kırmızı olanını 2 kat sürdüm. Biraz kuruduktan sonra üzerine Pastel’in bu oje matlaştırıcısını sürdüm. İnanılmaz ama maksimum 1 dakika sonra kırmızı ojem matlaşmış, aynı zamanda da kurumuştu. Şimdi sizi fotoğraflarla baş başa bırakıyorum. Durup durup fotoğraf çektim, bir de Golden Rose’nin 71 numaralı siyahında denedim, onu da fotoğrafladım. Dedim ya, aşk yaşamaya başladım :))

Bu ürün, vaadini yerine getiriyor, sürdüğüm ojeler tam düşündüğüm gibi mat bir hale geldi, bu da benim için en önemli nokta. Ayrıca, bununla müthiş frenchler de yapabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gerekenler;
1-Ürünü ince bir tabaka halinde sürün, fazla kaçırdığınızda tırnağınıza mum dökülmüş gibi duruyor,
2-Tırnak diplerine ve kenarlarına da eşit oranda sürmelisiniz, yoksa o bölümler parlak duruyor,

Aklınıza takılmasın;
1-     Fiyatı çok uygun, 8,50 TL karşılığında oje sayınızı 2’ye katlamış oluyorsunuz,
2-     Hangi renk oje sürerseniz sürün, kesinlikle fırçasına ya da matlaştırıcıya ojenin rengi karışmıyor.
3-     Müthiş çabuk kuruyor, dakikalarca beklemenize gerek yok. Hatta matlaştırıcı kullandığınızda oje kurutucu herhangi bir ürün kullanmanıza da gerek yok,
4-     Ürünün son kullanma tarihi 3-4 yıl gibi bir şey, (tabii o kadar kalırsa)
5-     Oje matlaştırıcıyı kullandığınızda tırnağınızda herhangi bir şey varmış gibi hissetmiyorsunuz bile, pütürlü bir yapısı yok. Hatta öyle ki, elinizle tırnağınızı yokladığınızda oje olup olmadığını anlamıyorsunuz.
6-     Çıkarması için biraz fazla aseton kullanmalısınız. Ama en fazla 4-5 kat sürülmüş ojenin çıkarılması kadar uğraşırsınız.En son fotoğrafta, işaret parmağımı görüyorsunuz değil mi? Hani yukarıda bahsetmiştim ya, çok sürerseniz tırnağınız üzerine mum dökülmüş gibi oluyor diye, buyrun.

The Body Shop Ürünleri İndirimde

Body Shop’taki indirimi artık hepiniz biliyorsunuzdur. 2 al 1 öde kampanyası devam ederken yanı sıra bir de 35. yılına özel 35 üründe %35 indirim yapmışlar. Göz farları, tonikler, EDT’ler, likit rujlar, şampuanlar %35 indirim ürünlerinden bazıları.
Benim payıma düşense bu göz makyajı temizleyicisi oldu. Papatya özlü bu ürünü kullandıktan sonra sizlerle deneyimlerimi paylaşırım. Gramajı da bayağı fazla, sanırım uzun süre kullanırım. 250 gramlık ürünü 14 küsüre aldım.

Body Shop’tan tavsiye edeceğiniz başka hangi ürünler var?

22 Nisan 2011 Cuma

Kellog's Special K

Her ne kadar Ankara'da özellikle de bugün kar ayazı olsa da, Nisan ayında olmamıza rağmen güneş bize göz kırpmıyorsa da, kışlık kıyafetlerimi kaldırıp yazlıklarımı çıkardığım halde hala onları giymek için güzel havalar olmasa da ben bunları avantaja çevirip fazla kilolarımı atma yönünde çalışmalara başladım bile. Vermem gereken 7 kilonun 1,5 kilosunu gönderdim. Nasıl mı?
Sevgili Ayşe Tolga'nın bol "K" replikli reklamında oynadığı Kellog's Special K Karışık Meyveli yiyerek. Sloganımızı hayata geçiriyoruz. "Günde 2 öğün, 2 kase"
Tadı muhteşem, incir, mango, kuru üzüm gibi meyvelerden oluşan süper bir karışım. Süt ya da yoğurtla birlikte yenmesi tavsiye ediliyor ama ben sütü tercih ettim, yoğurtlu olarak pek hoşuma gitmedi. Vitamin, mineral ve kalori değerlerini aşağıda fotoğrafladım. 
 
Gitsin fazla K'lar, gitsin efenim. 

21 Nisan 2011 Perşembe

Avon Kütikül Giderici

Bu zamana kadar 1 kez olsun manikür yaptırmadım. Hem, hijyenik olduğuna bir türlü güvenemedim, hem de maniküre başlayınca sürekli yaptırma zorunluluğunun farkında olduğumdan istemedim. Ama en azından çirkin bir görüntü olmaması için de tırnaklarımın çevresinde bulunan ölü derilerden kurtulmak için bu ürünü kullanıyorum. Kullanımı çok kolay:

Öncelikle krem şeklindeki ürünü kütiküllerinize sürüyorsunuz. 
Ürünü, yaklaşık 15 dakika kadar tırnaklarınızda bekletiyorsunuz. 
Ardından, aynı zamanda kütikülleri geriye doğru itme aparatı olarak kullanacağınız tüpün kapağıyla kütiküllerinizi geriye doğru itiyorsunuz.  
Hepsi bu kadar. 
Korkunç görüntüden eser kalmamış değil mi? 
Yalnız, bu görüntü için düzenli kullanım şart. Ben, 2 günde bir TV ya da film izlerken oturduğum yerde yapıveriyorum.
Ürünün artılarını sayacak olursak; 1-Fiyatı uygun 8-9 TL gibi birşey, 2-Pratik kullanımlı, 3- Herhangi bir alerjik reaksiyon ya da hassasiyet oluşmadı,
Eksileri ise tırnağı geriye doğru ittiğimiz aparatın aynı zamanda ürünün de kapağı olması. Bu, sağlık açısından biraz sakıncalı. Bu yüzden kapağı sürekli hijyenik tutmak lazım.

13 Nisan 2011 Çarşamba

SATILIK- Alfa Beta Abiye

Valla, benim diye söylemiyorum, şimdiye kadar aldığım en güzel, taşıdığım en şık, satın aldığım en pahalı abiyemi satıyorum. Açıkçası, kıyafetin şıklığı ve muhteşemliği çektiğim fotoğraflara bile tam yansımamış. Markası Alfa Beta olan bu kıyafeti sadece 1 defa düğünde giydim. Likralı, yine kumaşının kendinden desenli olduğu, pul ve minik boncuklarla işlemeli, etek kısmı verev ve etrafı çoook şık detaylandırılmış, gerçekten kaliteli bir gece kıyafeti. Bu abiyeyle, gecenin parlayan yıldızı olmanız içten bile değil.
Likralı. Oval V şeklinde göğüs dekoltesi var. Bele tam oturuyor, hatta vücudunuzu sarıyor. 
Etek kısmı, yukarıda belirttiğim gibi verev kesilmiş. Diz üstünden itibaren verev şekilde biçilmiş. Kesilen kısmın üzeri pullarla işlenmiş, gül detayları mevcut. 
Eteğin ön kısmından eteğin görünen arka kısmı. 
Ön işleme detayı. 
Kıyafetin arkadan görünümü. 
Arka sırt kısmı yuvarlak kesim. 
Arka etek kısmı. Dikkat ettiyseniz uç kısmındaki delikleri terzide ince dikiş attırmak zorunda kaldım; çünkü kıyafetin altına aldığım ayakkabının topuğu bu deliklere giriyordu. Olası kazaları önlemek için  dediğim gibi terzide ince dikiş attırdım.

Kıyafet yandan fermuarlı. 

Acı kahve tonundaki şalı da kıyafetin tamamlayıcı aksesuarı. 
Vücuduna ve kendine güvenen, cesur ve iddialı bayanlar. Bu kıyafeti incelemeden abiye almayın derim. Ben bunu 350,00 TL'ye almıştım, dediğim gibi 1 defa giydim, dolapta durana kadar bir kişi daha bu güzellikten faydalansın isterim. 200,00 TL'ye satıyorum. Alfa Beta markasını internet sayfasından da inceleyebilirsiniz. Kaliteyi, gözalıcılığı, şıklığı isteyenler için worldsameworld@hotmail.com Aksesuarıyla birlikte gönderiyorum. Herhangi bir defosu yoktur. İade kabul etmiyorum. Kargo, alıcıya ait.

Gabrini Elegant-358

Rengiyle, dokusuyla, kalıcılığıyla elimdeki beğendiğim ojelerden biridir Gabrini Elegant oje. Numarası 358. Fotoğrafta biraz koyu çıkmış ama aslında çok hoş bir kırmızı ve içinde minik altın pırıltıları var.
Bu renk tonlarında oje sürdüğüm zaman el ve tırnaklarımı her zamankinden daha bakımlı ve şık buluyorum.

9 Nisan 2011 Cumartesi

Bourjois Effect 3D- No:4

Geçtiğimiz aylarda yaptığım Strawberry alışverişim içerisinde yer alan Bourjois marka glossumdan bahsedicem bugün.

Çok yoğun yapıya sahip olmayan gloss, son günlerde favorim oldu. Simden uzak minik ışıltıları olan glossun rengine ve kokusuna bayılıyorum.Birazcık yapışkan bir his veriyor dudakta ama özellikle bahar ve yazın bronz tende harika duracağına eminim. Zaten o harika meyve kokusuyla insan dudağında pek bırakamıyor ki :))


4 Nisan 2011 Pazartesi

Taze Bittiler-6

Bir "Taze Bittiler" postu ile daha sizlerle birlikte olmaktan mutluyum, gururluyum, keyifliyim, heyecanlıyım :)
Geçtiğimiz Mart ayında bitirdiğim ürünleri görelim bakalım hep birlikte.
1- İpana Diş Macunu: İpana kullanmayı seviyorum, bu defa bitirdiğim elma özlü idi.
2- Komili Duş Jeli: Bal kokulu, yumuşatıcı özelliği olan bir duş jeli. Tekrar alabilirim.
3- Opti Free Lens Solüsyonu: Artık benim klasiğim oldu. Neredeyse her ay bir şişe bitiriyorum.
4- Paco Rabanne Black XS Women EDT: Cezbedici bir koku, kalıcılığı fazla, birçok kişi tarafından da sevilen bir parfüm. Yalnız, kesin karar vermeden almayın, önce bir parfümü sıkın, birkaç saat dolaşın, sizde hala kalıcıysa ve parfüm teninize uyduysa alın, herkeste hoş durmayan bir koku çünkü.
5- Nivea Peel Off Derinlemesine Temizlik Maskesi: 2 kullanımlık bir maske. Ambalajı ve paketlemesini de orjinal buldum ben. Makasla kestikten sonra alttaki bölümdeki ürünü kullanabiliyorsunuz. Bu yüzden de kullanışlı ve pakette kalan ürünü nasıl saklayacağım derdiniz olmuyor. Jel şeklindeki maskeyi temizlenmiş cildinize uyguluyorsunuz, yaklaşık 20-25 dk. sonra yüzünüzden soyuyorsunuz. Ben, ürünü yüzümden çıkarırken çok eğlenmiştim. Yırtılmadan yüzümün şeklini almış maskeyi yüzümden temizlemiştim.
6- Bourjois Pump Up The Volume Mascara: Bourjois'in hiç memnun kalmadığım ürünü. Kullanmaya başladığımdan beri sanki kurumuş gibi zorlaya zorlaya boyadı kirpiklerimi. Ayrıca kalıntı da bıraktı, fırçasını da beğenmedim. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
7- Flormar Far Paleti: İştee, beni en çok mutlu eden olay. Bir far paletini bitirdim efenim. 9 renkten oluşan, artık arkasında kullanılmaktan dolayı numarası ve markası silinmiş, pembeli, mavili, lilalı, yeşilli, kahveli far paletini kullandım, tükettim. Bitirdim, far paleti bitirdim. :)))))) Şimdi bana yeni bir far paleti hak değil de nedir a dostlar?
8- Numuneler:
    Avon'un Parlaklaştırıcı Kremi: elimdekiler bitsin alırım, cildimin yenilendiğini ve parladığını hissettim, Nivea Canlandırıcı Temizleme Jeli: Bu ürünü Migros indiriminde yakalayamadım, sanırım kalmamıştı. Elimdekiler bitmeden alamam, ama listemde. Eventone Fade Cream: Burada  açıklamıştım, Avon Ruj: Country Rose adlı çoook tatlı bir pembe ruj.

Bakalım, Nisan ayında nelere hoşçakal diyeceğim?